Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen munkát, szakot lenne...

Milyen munkát, szakot lenne érdemes választanom, ha egyáltlaán nem megy a csapatmunka, nem akarok másokhoz alkalmazkodni és a magam irányítása alatt akarok dolgozni?

Figyelt kérdés

.Nem tudok csapatban dolgozni.Nem vagyok domináns,egyszerűen bele se tudok szólni a dolgokba,ha többen vagyunk.Igazából szociális problémáim is vannak,épp ezért nem tudok másokkal közösen dolgozni.Úgy érzem,hogy kizárnak a dolgokból.Ha ünnepkor összejön a család és közösen ebédelünk,akkor sem tudok hozzászólni a beszélgetéshez,mert a többiek elnyomnak.Nem tudom hallatni a hangom,mert közbeszólnak,nem hallanak meg.

Az iskolában is csapatos feladatnál semmit sem csinálok,mert elveszik előlem a feladatot.



2019. aug. 10. 18:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
94%
Éjszakai takarító
2019. aug. 10. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 TappancsMancs ***** válasza:
100%

A csapatmunka sok cégnél és sok munkakörben, nem olyasmit jelent a gyakorlatban, hogy együtt van egyszerre egy nagy társaság, és közösen beszélnek meg valamit.


Neked akár egy irodai munka is teljesen meg tud felelni, ahol valakiktől kapsz iratokat, azokat iktatod, stb, csinálsz vele a gépen ezt azt, és továbbadod valakiknek. Amit te gondolsz szerintem csapatmunkának az nagyon távol van attól. Legtöbbször csak annyit jelent, hogy ha egy kolléga például sürgősen kér valamit, akkor előre veszed a saját munkádban, hogy gyorsan kész legyen.


Amire te a kérdésből láthatóan asszociálsz csapatmunka terén, az legfeljebb egy tárgyalás lenne. Kb.

2019. aug. 10. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell ennyire ráparázni, ezek tanulható dolgok. Csak tudni kell, hogy ez neked nehezebb, és több figyelmet fordítani rá.
2019. aug. 10. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Webcam model
2019. aug. 10. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
De valami komoly munkát ajánljatok.Egyetemre akarok menni,nem takarító akarok lenni.
2019. aug. 10. 22:32
 6/13 TappancsMancs ***** válasza:
100%

Ha mondasz munkákat példaképpen, akkor meg lehet nézni, de a csapatmunka nem azt jelenti, hogy mondjuk 10 ember konkrétan együtt van és ugyanazt csinálják. Sőt alig lehet olyat most felhozni példának, ami tényleg olyan.


Mondom, összekevered a társasági dolgokat az együttműködéssel és a munkában való csapatmunkával. A legzárkózottabb ember is lehet jó munkatárs és csapatjátékos. Gondolom nincs tapasztalatod tényleges munkavégzésekről, és félreérted a dolgot.


Munkában nem kell szóhoz jutnod, mert megvan mindenkinek a maga munkája, de egyeztetnek is. Ha te látod, hogy valami pl egy projektnél drágább lesz, akkor szólsz annak akinek szólnod kell, és figyelni fog mert neki meg az is a dolga, a munkája része, hogy figyel mit mond a kolléga.


Példa:


Építkezés. Sokan dolgoznak rajta, de mindenki a saját dolgát végzi, leveszi a teherautóról a dolgokat, mások viszik a megfelelő helyre, aztán beépítik. Ennek is a gyakorlata az, hogy alig akad ténylegesen olyan, hogy akár csak két ember tényleg egy dolgot csinál. Néha megfognak ketten egy nagyobb valamit és helyére illesztik, utána mindketten csavaroznak pl.


Projekt. Összejönnek és mindenki ül a tárgyalóban, főni jön és mondja mi lesz a következő projekt, kiosztja ki mit csinál, és ki mit közöl és kivel. Mindenki dolgozik a maga területén. Időnként tárgyalnak, hogy mi hogyan alakul, és mindenki sorban elmondja. Újra egyeztetnek ha kell és mennek dolgozni. Valami ilyenek ezek.


Kérdező összekevered a társalgást a csapatmunkával.

2019. aug. 11. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Azt már tudjuk milyen készségeid hiányoznak, de mihez értesz? Miben vagy jó?
2019. aug. 11. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Jó az ilyen fizikai munkák általában egy személyesek.

De ha diplomát szerzek,azok általában csapatmunkáról szólnak.

De diákmunkán is folyton rámsózták a legrosszabb munkákat.Mások a könnyű munkát végezték,én a nehezet és helyettem is ők mentek el szümetre.Nem tudok érvényesülni és folyton szopok emiatt

2019. aug. 11. 11:39
 9/13 anonim ***** válasza:
Küzdősportot tudnám ajánlani, segítene tököt növeszteni.
2019. aug. 11. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Küzdősportoltam régen és edzőterembe is járok,heti 6x edzek.

Fizikálisan nagyon erős vagyok,de attól még szociális fóbiám van.

2019. aug. 11. 14:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!