Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha Németországba szeretnék...

Ha Németországba szeretnék kimenni dolgozni, akkor ahhoz mennyi pénz kell?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretnék kinnt külföldön , azonbelül is németországban dolgozni,megy a nyelv és valamivel jobbak a viszonyok mint itthol, úgy gondolom egy próbát megér.Leginkább pincér,pultos,vagy konyhai kisegítői állás érdekelne.

De nem tudom hogy a munka kezdéséig milyen mértékű költségek terhelnének engem .Mennyi az a pénz összeg amivel már neki lehet indulni.Mindenképpen szállós helyekre adnám a jelentkezésem,a lakhatást egyenlőre természetesen csak így tudnám megoldani.

Főként olyanok válasza érdekelne akik kinnt külföldön dolgoznak/dolgoztak hasonló körben .


2019. aug. 11. 15:57
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Jobb ha már úgy mész ki, hogy van munkád. A lakhatás ára 100€-tól több ezerig húzódik attól függ, hogy hol és milyen szinvonalon akarsz élni. Németországban a hosszú távú albérletek mennek, vagy pedig az airbnb.


Ha nagyvárosba mész akkor drága ha kisvárosba akkor olcsóbb. Hamburgban voltam airbnb-ben kb 30€/nap. Biztos van olcsóbb is, de drágább rengeteg. Utána albérletben laktam, az 900€ volt 2 évvel ezelőtt, de nem könnyű találni.

2019. aug. 11. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Vagy úgy mégy, hoyg már van munkád (meg szállásod), vagy ha nem, akkor valahol laknod kell addig, amíg találsz munkát.

Viszont munkahely nélkül nem tudsz szobát/lakást bérelni, csak hostelban vagy hasonló helyen tudsz megszállni, ami nem olcsó.

Emellett a kaja, tömegközlekedés is havonta minimum 200-300 Euro alsó hangon számolva - és két-három hónap símán beletelik, mire találsz munkát.

2019. aug. 11. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Persze ezzel tisztában vagyok de elnézést én fogalmaztam két értelműen mert én olyan értelemben írtam ki a kérdésemet, hogy már alapjáraton úgy mennék ki hogy jelentkezem a felsoroltak közül állásokra és tegyük fel ha már visszahívtak valamelyikre és biztosan lesz egy munkám.Onnantól kezdve az első hónapban mennyi pénzre van szükségem hogy magyarul éljek ? Hallottam olyat is hogy egyes helyeken a munkásszallóra is van hogy első hónapban mivel nincs fizetés, előre elkérik azt az x eurót a szállós lakhatásért ha van pénzed ha nincs, a kovetkező havit meg már a kapott bérből vonják. De ezen kívűl tegyük fel közvetítőn kersztül megyek ki, annak is van díjja nem ? Plussz ebben az esetben , a munkáltatók vagy a munkavállalónak kell a kiutazási költséget fizetni ?Szóval engem az a kezdőtőke érdekelne ami lefedi ezeket a dolgokat .Mert nyilván nem lehet 20ezer forinttal a zsebünkben neki indulni,pénz kell ahhoz is, hogy pénzem legyen, csak mégis érdekelne hogy mennyi is az annyi.
2019. aug. 11. 18:43
 4/5 anonim ***** válasza:
0%
#1 vagyok... egy idióta vagy. Maradj itthon esztergályosnak nyilvánvaló, hogy nem való neked a külföldi élet.
2019. aug. 11. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 mindentudó99 ***** válasza:
32%
Ki kell húzni az első fizetésig. Szállás kaja stb. Egy milla spórolt pénz nélkül neki se indulj. Ismerőseim altalànosságban 1.5 millával vágtak neki Angliának. És biztos munkahelyre mentek
2019. aug. 11. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!