Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hol itt a gond, hogy rosszul...

Hol itt a gond, hogy rosszul keres az átlag magyar és a 67% nem éri el a nettó 240-es átlagbért? Szó sincs ilyesmiről, mindenki dőzsöl.

Figyelt kérdés
Legalábbis volt pár ilyen kérdés a napokban,pl a hölgy elvárta a 230 minimumot a férfitól, írtak vagy 25-en neki, de abból 15 arról szólt, hogy ők 4-5 száz nettót visznek haza. Akkor hol itt a gond, ha mindenki tele van zsetonnal? Márpedig ha 25 ből 15 azt írja, az több mint a fele. Mindenki mérnök, it-s, nem kell dolgoznia, és egész nap ide irkál a nettó 4-5 száz lepedőjével.
2019. aug. 11. 16:19
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
100%

Én diákként dolgoztam 12 órát gyárban,szalag mellett. Pisilni alig volt idő, nemhogy netet nyomkodni.

Most meg kényelmes irodában dolgozom, szintén 400 körül keresek, és még netezni is szoktam.

Tehát ne itt akarj reprezentatív közvélemény kutatást csinálni. Arányaiban sok itt az unatkozó informatikus és egyéb irodai dolgozó, viszont kevés a sori melós.

2019. aug. 11. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
63%

A 4 millió szegény csak értelmezés kérdése. 400 nettóval én is szegény vagyok, ha szegény az aki nem éri el a középosztály szintjét. Márpedig ahhoz jóval több kéne.

Ugyanakkor nincs napi megélhetési gondom, számlákat, hitelem időben fizetem, nem csak zsíros kenyérre jut.

De mondjuk évi két hetes nyaralás valami egzotikus szigeten nem fér bele.

Vagy pl új autót se vehetek.


Tehát ha úgy vesszük, (mert valamelyik politikai oldal a maga igazát akarja bizonyítani) akkor bizony én is szegény vagyok.


Szóval azért nem nehéz kihozni, hogy van 4 millió szegény.

2019. aug. 11. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
78%

Szia. Tipikus gyakoris vagyok. Heti 2 napot dolgozok. Az viszint olyan effektív hogy olyan mintha napi 2 napot dolgoznék. Fizetésem nettó 1 milla. Bmw , kertes ház van , köszönöm. Foglalkozásom: hivatásos influencer.



Na pá.

2019. aug. 11. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
31%
Vannak gyönyörű statisztikai fogalmaink mint a szegénységi küszöb vagy a létminimum, ami alapján meglehet határozni, hogy a társadalom x y keresetű része hova tartozik. Ehhez nem kell semelyik párthoz tartoznod, ne írj hülyeséget.
2019. aug. 11. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
32%

Igen csak mondjuk a létminimum mint kifejezés azt sugallja egy átlagembernek, hogy mondjuk kenyér és víz jut épphogy csak.

Miközben a létminimum nagyon nem ezt jelenti. A kiszámolt létminimum érték vidéken egy egész normális megélhetésre elég. Nem a száraz kenyér rágás szintje.


Nem csoda, hogy hivatalosan nem számolnak már létminimum értéket, hiszen gyakorlati értelme semmi.

2019. aug. 11. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
83%
Az a normálisan megél azt jelenti, hogy tud táplálkozni a család, a szülők eljárnak munkába a gyerekek meg iskolába, és kész ennyi kifújt, persze ezt akkor, ha rendelkeznek egy hitelmentes saját házzal/lakással, nincsen kocsi és egyéb tartozásaik sincsenek. De zero szabadidős tevékenység vagy bármi más, persze abban igazad van, hogy magyar viszonylatban ez a normális. Egyébként tavaly ez az összeg 274 ezer Ft volt egy 4 tagú családra vetítve 2 felnőtt és 2 gyerek (nyilván ez nem hivatalos adat). Viszont ez egy nagyon jó mérőszám, mivel ehhez viszonyítva sok minden mást is kilehet számítani, például aki létminimum alatt él az az abszolút szegény, ez a társadalom kb. 30%-a jelenleg, ami olyan 2,5-3 millió ember.
2019. aug. 11. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
68%
Megmondják az okos vezetőink 47ezer Ft-ból meg lehet élni.
2019. aug. 12. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
100%

Na ugye máris kiderült, hogy mégis csak úgy lesz 4 millió szegény, hogy kellően magasan húzod a határt.

Ilyen alapon ki lehet hozni a 9 millió szegény országát is. Csak játék a számokkal.


Havi 270 egy két gyerekes családnak nagyjából elég. Nem vesznek ebből új autót de bőven nem az éhezés szintje. Ez két minimálbéres szülőt jelent plusz csp és adókedvezmény. Aki ez alatt él az konkrétan nem is akar dolgozni.

2019. aug. 12. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen mindegy, hogy hívod. A lényeg az, hogy a pénzhiány korlátozza ezen emberek életét ami konzerválja a problémákat és a rákövetkező generációk sem tudnak onnan kitörni. Degradálhatod ezeket az embereket ahogy akarod, a lényegen mit sem változtat, hogy ez egy létező probléma, ami az ország gazdaságára is hatással van, magyarán rám is, rád is meg mindenkire.
2019. aug. 12. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
88%
Nem a pénz a gond általában, hanem a hozzáállásuk. Nekik igazából többnyire jó így.
2019. aug. 12. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!