Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Sokan miért tanulnak semmit...

Sokan miért tanulnak semmit érő főiskolai/egyetemi szakokon miközben egy segédmunkás 300 ezret keres?

Figyelt kérdés

2019. aug. 14. 15:26
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
80%
Milyen fura nem kaptam egy ajánlatot sem segédmunkára 300ezer Ft-os havi bérezéssel.
2019. aug. 14. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
73%
Én is várom, már elő is készítettem a felmondási papírom háta jön egy visszautasíthatatlan ajánlat.
2019. aug. 14. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
84%
Most akkor ezt 2 naponta ki fogod írni?
2019. aug. 15. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
persze hogy kiírja, csak uszítja a gyakorisokat :D még legaláb ötször megkérdezi majd ugyanazt, ha kifullad a téma
2019. aug. 15. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Építőmérnökként vagyok (már a felmondási időt töltöm) művezető. Fix bér, 300 nettó.

200-al kezdtem.


Most a lapátosok, segédmunkások (a jobbak) 13-15 ezerbe mennek per nap. Ha szombaton is megy akkor az már elég korrekt bér.


Gépkezelő (kotrós mondjuk), szakmunkás, sofőr (nyerges vagy kisebb) meg nincs lassan 350 alatt. Villany, vízvezeték szerelő, köműves meg inkább 400 körül kap.


Aki meg számláznak azokat hagyjuk is.



Lehet, hogy ez csak az építőiparban van így, de ott nem éri meg meg építész/építő mérnökösdit játszani.

Többet keresnek mint te a helyszínen vezetőként. Lehet, hogy 10 év után utoléred őket de az már nem igazán érdekel.


A pénz legjobban 20-30 között kell ahol az ember megalapozza a jövőjét. És egyetemből kikerülve 24 évesen mondjuk 200 nettóból örökre albérletbe marad.



Egy szakmunkás gyerek meg végez 18 évesen, és 1-2 év tapasztalattal már simán megkéri az árát a munkájának.



De mindegy, én baxtam el, nem építőmérnöknek kellett volna tanulnom. De legalább elég széles mosollyal hagyom itt az egészet a francba.


Majd ha nem lesz nekik diplomás mű és építésvezetőjük akkor leshetnek.

2019. aug. 19. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Ui: És ez NY MO-ra és Bp-re igaz. Pest-Komáron-GYMS-Fehér-Vas megyére simán igaz ez.


Alföldi helyzetet nem ismerem. De gondolom az trébb sajnos.

2019. aug. 19. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
Mert a segédmunkás kb beledöglik a melóba fizikailag és lelkileg is. Diplomával meg hasonlóért elüldögélek békében.
2019. aug. 28. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!