Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 25-45 közöttiek. Ti év közben...

25-45 közöttiek. Ti év közben is szoktatok váltani munkahelyet, ha találtok a jelenleginél egy jobbat? Egyik ismerősöm édesapja 50 évesen majdnem havonta váltott,2 év alatt 11 munkahelye volt. Mezei szakmunkás volt.

Figyelt kérdés
2019. aug. 17. 09:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
60%
Hogy érted, hogy "év közben"? Akkor váltok, ha úgy érzem, váltanom kell. Akinek 2 év alatt 11 munkahelye volt az nem tudja, mit keres. Mint a párkapcsolatokban sem. Egy idő után érdemes felismerni, hogy nem a másik félben van a hiba.
2019. aug. 17. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
79%

Én olyan 2,5 , 3 évente szoktam váltani.

Ennyi idő alatt kihozom a helyzetből a maximumot.


Meg persze, a fizetés.Az új helyen mindig több pénzt tudok kialkudni, mint amennyit a réginél kapok.

2019. aug. 17. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
81%
Persze. Én tavaly nyáron mondtam fel az első munkahelyemen, aztán a próbaidő utolsó napján a másodikon, 2 nappal később már a mostani munkahelyemen dolgoztam. Innen nem szeretnék elmenni, úgy érzem megtaláltam a helyem és örülök, hogy azonnal váltottam
2019. aug. 17. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
69%

Az ember nem csak azert valt munkahelyet, surun, mert nem tudja mit akar.


Ha mondjuk nem tud elhelyezkedni rendes fizetesert, normalis munkakorulmenyekkel, addig miert ne valthatna surun?


Mindenki tudja, hogy mi megy az orszagban.


Ev kozben is valtottam, meg ev elejen is, meg ev vege fele is.

2019. aug. 17. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
67%
11 munkahely? Ha egyik se volt jó, akkor szerinted mi lehet az oka? Szerintem az, hogy azért, amire képes, nem adnak elég fizetést és megfelelő körülményeket. Ergo tanulni kellene még, vagy mást csinálni.
2019. aug. 17. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
76%

De könnyen ítélkeztek - a tények ismerete nélkül...

Először is 50 éves az illető, szakmunkás.

1.- lehet, hogy a kora miatt nem bírja azt a tempót, amit elvárnak tőle a munkáltatók - leginkább, hogy a beledet is dolgozd ki napi 10-12 órában, mindezt lehetőleg minimálbérért. Na jó, ha szakmunkás, akkor nettó 120-130-ért.

2.- a másik dolog, hogy ha szakmunkás, akkor lehet, hogy az építőiparban dolgozik, s mint tudjuk, ott nem nagyon szeretik bejelenteni a dolgozókat: 50 évesen már nem nagyon szeret az ember ilyen helyen dolgozni, hiszen egyrészt nincs védve üzemi baleset, szabadság, táppénz, stb miatt, másrészt azért 50 évesen már a nyugdíjra is kell gondolnia.

2019. aug. 17. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
29%
Továbbra is tartom. 2 év alatt akármilyen más képzés elvégezhető, és lehet mást csinálni, ahol bírja a tempót. 50 évesen is lehet és kell is majd tanulni újat. Neked is, nekem is. Mert simán elképzelhető, hogy amit most csinálunk szoftverek végzik majd. Haladnunk kell, ha meg akarunk élni. Vagy váltogathatjuk mi is a munkahelyeket, hogy jusson kenyérre.
2019. aug. 17. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
53%

Csak olyat ismerek aki ennyiszer váltott, aki nem tudta befogni a nagy száját és ezért mindenhonnan elzavarták. A másik szimplán csak olyan utasítást hajlandó végrehajtani, amihez kedve van, ezért őt sem tartják meg sehol annak ellenére, hogy szépen és gyorsan dolgozik karosszérialakatosként.

Váltani pedig akkor váltok, amikor épp úgy hozz a helyzet. Kizárólag pénzért sosem, más pedig rögtön dobbant, ha valahol kétezerrel többet kap.

2019. aug. 17. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Nem. Azért váltott mert mindenhol 150 nettót kapott 50 évesen, és mindenhol 2 nap után brigádvezető akart lenni. A 11. melóhelyen 195 t kapott és rögtön brigádvezető lett.
2019. aug. 17. 11:06
 10/14 anonim ***** válasza:

Én nem, 26 éves korom ellenére 5 éve ugyan ott dolgozok. Ha úgy érzem, hogy emelni kéne, akkor kérek emelést és eddig mindig kaptam.

Mások, hasonló korban mint én, általában 1,5-2 évente szimplán munkahelyet váltanak, több pénzért. Ez is egy módszer, én is egyre inkább unom a banánt a jelenlegi helyemen.

2019. aug. 17. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!