Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért van az a köztudatban,...

Miért van az a köztudatban, hogy a nőknek nehezebb elhelyezkedni?

Figyelt kérdés

Én pont fordítva látom.



Pl. rengeteg munka van, ahol a jól külső sokat számit (pl.recepciós, eladó, pultos, titkárnő, hostess, stb).

Meg legtöbb helyen férfi a főnök, aki a csinos hölgyeket részesiti előnyben.

Másrészt meg mostanában bevezettek mindenféle női kvótákat azokra a területekre, ahol kevés volt a nő (pl. mérnöki, infós terület), ill. magasabb poziciókba.


A legtöbb munkanélküli férfi és ismerőseim közül is a nők találnak könnyebben munkát.


Miért van mégis máshogy a köztudatban?

(ui. a szülés dologgal ne gyertek, legtöbb mai nő nem nagyon szül).



2019. aug. 18. 19:41
 1/8 anonim ***** válasza:
93%

ui. a szülés dologgal ne gyertek, legtöbb mai nő nem nagyon szül


Attól, hogy te homokbadugos a fejed, attol3 ez még nem igaz.


Egyébként a férfiaknak ezerszer könnyebb munkát talalni, mert ha nem tanult, akkor is barmikor elmehet epitkezesre, targoncasnak vagy barhova. Nekem is van rengeteg ilyen ferfi ismerősöm, targooncajogsit is fizetik, ez sem lehet kifogás. A legtöbb mmunkához férfierő kell

2019. aug. 18. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
88%
Azért mert nőként nehezebb elhelyezkedni. A szülés az elég komoly indok, ne jönnünk ezzel? Pont e miatt nem szülnek a nők és ezért fogy a nemzet. Nem kapsz munkát, ha nem vagy cica baba, nem kapsz munkát, ha nem beszélsz 2 nyelven, nem kapsz munkát, ha nincs min. 3 éves gyakorlatod. ha kiestél sok helyről maradnak az alja csi.cska munkák mint pl. takarítás, szobalánykodás, eladói munkák, vagyonőri munkák, gyári munkák, amikben tönkre mész és nem élsz meg a pénzből. Míg egy férfi 0 szaktudással el tud menni alpinistának és kapásból keres nettó 300 ezret. Férfi fizikummal több esélyetek van munkákra sokkal jobb bérekért, mint egy nő női fizikummal, arról nem is beszélve a munkaadók első kérdése, van gyereke?, van férje?, akar majd gyereket? tudja-e itt nem lesz rájuk ideje? stb. fas.zságok. Nem 1 ilyenbe botlottam régebben is.
2019. aug. 18. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
95%
A "nő" nem csak a fiatal hölgyekből àll. Egy 30-as nő 1-2 kisgyerekkel bizony nagyon nehezen kap munkát. Pedig az még nem számít öregnek, egy ennyi idős férfi a karrierje csúcsán van. És ne mondd nekem hogy nem szülnek, a saját gyerekeimet is csak ideképzelem? Vagy én gyerekkel neked már nem számítok nőnek?
2019. aug. 19. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
45 feletti nőként pedig szinte lehetetlen elhelyezkedni, be se hívnak...
2019. aug. 19. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
67%

A nőknek kiesett a legtöbb fizikai meló, cserébe ott van nekik a kényelmes irodai meló.


Szellemi téren pedig műszaki, informatikai területén előnnyel indul egy nő, mert ezek a szakok el vannak férfiasodva, és bizonyítottan jó hatással van a munkára, ha vegyesen vannak a nemek. Szóval némely területén többet keresnek a nők (lásd Google botrány)

2019. aug. 19. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Én a magasabb pozíciókról is tudok nyilatkozni: kb 26 éves korodtól kezdve ketyegő időbombának számítasz, a pofátlanabbja rá is kérdez a családi hátteredre (ami törvénytelen). Ismerősi körben sok férfi van aki 6-12-24 hó alatt váltogatta az állásokat, elment cégtől majd visszament stb. Őket tárt karokkal fogadják. Nekem 3.5, 2.5 és 1 éves munkáimat kritizálják hogy "sehol se tudok megmaradni".

Ha nő vagy és asszertíven kommunikálsz, értsd, tisztelettel, de vezetőként egyértelműen hogy mit lehet és mit nem, akkor erőszakos vagy, ha meg kollaboratívan akarsz dolgozni akkor nem vagy elég határozott.

A férfi főnököknek gyakran van rólad egy sztereotíp kép a fejükben, a női főnökök meg egyenesen el akarnak taposni.


Ja és ha el mersz menni szülni 1-2-3 év után, jaj neked, hát cserben hagytad a céget!!

2019. aug. 21. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
62%
Mert ez az igazság.
2019. szept. 19. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
24%
Szerintem pont fordítva, mert a nőknek csak szét kell dobni a combokat és már meg is van amit csak akarnak. Tudom csúnya komment de nem szépítem a valóságot.
2019. szept. 20. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!