Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés

A kérdés

Elméleti matematikával milyen lehetőségei vannak az embernek elhelyezkedni?

Idén végzem el a jelenlegi szakirányom alapképzésen, sajnos későn jöttem rá arra, hogy a jelenlegi pályámon nem fogok tudni érvényesülni, a matekhoz viszont van tehetségem, képességeim, és érdekel is a matematikusi pálya, viszont tanítani nem szeretnék.

Előre is köszönöm a segítséget!

aug. 13. 19:41  Privát üzenet  

A válaszok

Jó nagy baromságot írt az első... Matematikával van sok lehetőség, érdemes a BSC után egy gyakorlatorientált MSC-t választani, és a képzés mellett folyamatosan bedolgozni magadat különböző kutató-fejlesztő cégekhez.

Egyébiránt a matematikai pályát nem úgy kell elképzelni, hogy csak tanítasz. Az csak egy melléktermék. Lehet maradni az egyetemen is, különböző kutatómunkákban résztvenni, ipari szinten is.

A válaszíró 59%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/6Időpont aug. 13. 20:11 Privát üzenet

A karrierrel kapcsolatok kérdéseket a karrier kategóriába KELL tenni az oldal szabályzata szerint.

Antiszociális, öntörvényű emberek pedig különösen nehezen alakítanak ki méltányolható karriert.

A válasz 0%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 68%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/6Időpont aug. 13. 23:46 Privát üzenet
Én biztos, hogy biztosítási és pénzügyi matematika mesterszakra mennék a helyedben. Külföldön gennyesre keresed magad aktuáriusként, és itthon is elég szépen keresnek, főleg a fővárosban persze.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 86%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/6Időpont aug. 14. 00:02 Privát üzenet
Tőzsde?

A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/6Időpont aug. 14. 03:36 Privát üzenet
Én is pénzügyi matek, aktuárius vagy programozó mesterre mennék. Amit én látok, hogy a bankokban hegyekben állnak a betöltetlen modellező állások. Csinálj egy felsőfokú angolt, ha még nincs, és SQL, R és hasonló nyelvek ismerete is kötelező ide, de ha ezek megvannak akkor kapkodni fognak utánad.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/6Időpont aug. 14. 08:18 Privát üzenet
BPM Msc

A válaszíró 63%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/6Időpont aug. 14. 12:04 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Igaz az, hogy a régebben élt matematikusok valójában fizikusok voltak, csak azért foglalkoztak matematikával, hogy a kor egy adott fizikai problémájára kidolgozzanak egy elméleti megoldást?
Miben és hol lehet elhelyezkedni alkalmazott matematikával? Melyik egyetemen érdemes tanulni ezt a szakot?
Egy alkalmazott matematikus hol tud elhelyezkedni?
Fizikus diplomával merre lehet elhelyezkedni? (külföld és Mo. Egyaránt)
Magyarországon a tanári álláson kívül hol lehet elhelyezkedni matematikusként?
Milyen szakra/iskolába/pályán lehet elhelyezkedni jó fizikával (idén lesz meg a fizika előrehozott érettségim), matematikával (matekból az osztály legjobbja vagyok)?

Kérdések az Üzlet és pénzügyek rovatbólKérdések a Karrier, fizetés rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!