Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogy lehet az, hogy az orvosok...

Hogy lehet az, hogy az orvosok alacsony fizetés mellett, mégis jól megégnek (jó kocsi, ingatlan)?

Figyelt kérdés

Pályaválasztás előtt állok. Nyílván nem utolsó szempont a jövendőbeli állásom fizetési összege. Így elgondolkodtam. Valóban az orvosok a fizetésük jelentős részét a hálapénzből illetve a magán rendelésekből szerzik? Ha igen is a válasz, akkor nem csak a legkiemelkedőbb orvosoknak van magánrendelése?


Tudom, hogy nem “illendő” a kérdés, de csak érdeklődök. Elsősorban barátságos, segítő válaszokat várnék.



2019. aug. 19. 22:42
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
66%
Hála pénz
2019. aug. 19. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 TR75 ***** válasza:
85%
Így van, hálapénz. Nyugodtan mondhatjuk, hogy sok orvosnak a fizetése valójában csak kiegészíti a hálapénzt.
2019. aug. 20. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
85%
Nem feltétlenül a borravalóból élnek jól. Egy háziorvos saját praxissal nem bagóért dolgozik, ahogy egy tapasztalt szakorvos sem. Ha van valami magánrendelésük is, akkor meg szarrá keresik magukat. A hírekben többnyire a rezidensek és az ápolók alacsony fizetéséről hallani, ezért tűnik úgy, mintha az orvosok szarul keresnének, de a valóság ennél árnyaltabb.
2019. aug. 20. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Az ápolók keresnek rosszul, az orvosok nem igazán. Rezidensként is kb.250-t megkapod, ami azért annyira nem rossz kezdő fizetés (más szaknál is ennyivel kezdenek általában). Szakorvosként hálapénzt is kapsz, magánrendelőd lehet, sokszor oda szokták hívni a beteget kontrollra stb. mondván, hogy sokat kell várni a rendes ellátásnál (ez bevett gyakorlat).
2019. aug. 20. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
64%
Magánrendelésen is dolgozik. Plusz, a legtöbb orvos orvosgeneráció leszármazottja, apja, nagyapja is sebész volt már, ő is az lett...az örökség is megdobja a vagyonát.
2019. aug. 20. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
90%

Jól keresnek az orvosok, csak a legális rèsz nincs arányban a hálával. Pl a szülèszünk magánrendelèsen 15 percenkènt kèr 12.000 ft-ot, az 48.000, persze ebből lejön a rendelő bèrlèse, asszisztens, takarítás, nèmi adó, megmarad mondjuk a fele. 6 órát rendel heti egyszer, ebből bőven 500.000 ft felett kap, ès ez csak heti egy nap magánrendelès. Ezen felül van a normál fizu + a hála. Mi a szülèsèrt 120.000 ft-ot fizettünk, 6 órát dolgozott èrte, igaz èjszaka, munkaideje után.

A városunkban minden szülèsznek van magánrendelèse, mindenhova 2-4 hèt az előjegyzès.

Biztosan rengeteget dolgoznak, kemèny munka az orvosi lèt, nem minden szakág fizet annyira kiemelkedően, de szerintem sokan keresnek millió felett. Ha van tudásod ès kitartásod nyugodtan válaszd ezt, nem halsz èhen.

2019. aug. 20. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 TR75 ***** válasza:
37%
Bár nyilván felesleges ilyet írni, ha egyszer felmerült a dolog, de nagyon gáz, ha csak a pénz miatt akarsz orvos lenni.
2019. aug. 20. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
63%
Így van, az orvosok a hálapnzből és a rendszer kizsákmányolásából élnek, nem a fizetésükből
2019. aug. 20. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
84%

"Bár nyilván felesleges ilyet írni, ha egyszer felmerült a dolog, de nagyon gáz, ha csak a pénz miatt akarsz orvos lenni."


Szerintem te másik kérdést olvastál. Nem a pénz miatt akar orvos lenni, viszont a pénz hiánya eltántoríthatja jogosan a szakmától. Nem tudom mi ebben a meglepő, mindneki pénzért dolgozik a fagyiárústól kezdve a rendőrön át az orvosokig :)


Válaszként én is csak azt tudom leírni, amit mások mondtak: a szakorvosok nem kerestek sosem a magyar viszonyokhoz képest keveset, de az igazi nagy pénz a magánpraxisban és a hálapénzben van.

Azonban van sok olyan orvosi szakterület, ahol nincs lehetőség se magánpraxisra, se arra hogy hálapénzt kapj.

Plusz azt se felejtsük el, hogy a legtöbb egészségügyi meló az nem egy reggel 8-tól délután 4-ig tartó kényelmes irodai munka. Sok a hétvégézés vagy az éjszakázás, plusz elég nagy felelősség van rajtad.

2019. aug. 20. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
83%

A szakterületek 20-30%-a ad számottevő hálapénzt. A 63. 500 g-os Omnia kávét ne számoljuk már ide, mert magam is sírok... 50%-ban el lehet menni magánrendelést tartani, az fizet.

Az első 5-10 év általában nem túl jövedelmező, a fiatal orvosok jólétét általában a család biztosítja, nagy részük értelmiségi, jó keresetű családból származik.

2019. aug. 20. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!