Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Levelező képzés mellett hogy...

Levelező képzés mellett hogy tudtatok elhelyezkedni szakmán belül?

Figyelt kérdés

Gazdasági szakon vagyok, Management pozíciókra pályázom. Junior pozícióra se nagyon vesznek fel tapasztalat nélkül úgy néz ki.


A gyakornoki állásokra jó lennék, viszont a 99% belőlük csak nappalisokat fogad.


Ti ezt hogy tudtátok megoldani?


Munkatapasztalatom már van programozóként.


Nem releváns válaszokat inkább kíméljük, pl. akik szakmájukban amúgy is el tudnak helyezkedni akár felsőfokú tanulmányok nélkül is.



Válaszokat előre is köszönöm!



2019. aug. 26. 08:55
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Jelentkezz kb mindwn kezdő állásra, valamelyik csak beakad, sok sikert!
2019. aug. 26. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
38%
Levelező mellett nem lehet teljes munkaidőben dolgozni, mert minden második pénteken suli van. Ezt a cégek is tudják, ezért nem vesznek fel levelezőst, mert nem éri meg nekik minden második pénteken fizetés nélkülire küldeni téged.
2019. aug. 26. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

#1 Igen, ezt a taktikát választottam eddig (nem csak kezdőre adom be, kb. csak 1 kezdő pozíciót találtam ahol nem kérnek legalább fél éves tapasztalatot) :D És köszi! :)


#2 Csak 15:30-tól kezdődik nálunk, valamikor később, szóval az az 1-2 óra munkaidő bepótolható.

2019. aug. 26. 09:35
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha van programozóként tapasztalatod akkor miért gazdasági szakon tengődsz, nem sértésből?


Kérdésre válaszolva, ez függ attól is, hogy hányadik félévedet taposod. A gazdasági szakok nagyon általános tudást adnak lényegében az első 4 félévben. Magyarán nem igazán van olyan specifikusan tudásod ami hasznot jelentene a cégeknek. Én a helyedben személyesen mennék be a kiszemelt cégekhez és úgy adnám le az önéletrajzom, ezen kívül, ha Budapesten laksz akkor minden egyes gazdaság, vállalkozói, marketing workshop-ra elmennék kapcsolatépítés szempontjából.

2019. aug. 26. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

#3 Nekem nem jött be a programozás, nem szeretem már csinálni, csak hobbiként. Menedzsment érdekel jobban. Hiába kapok kezdőként majd valószínűleg kevesebbet mint ahogy programozóként kaptam legelőször, nekem megéri :) Azt csinálhatom majd, amit szeretek.


Használható tudásom szerencsére már van, pár certificate-val is rendelkezem az adott témakörökben. Amúgy 3. évfolyamos leszek a most kezdődő tanévben.


Az hogy személyesen felkeresem őket, nekem is megfordult már a fejemben, én is több esélyt látok rá így. A workshopok is jó ötlet, köszi szépen! :)

2019. aug. 26. 10:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!