Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Postai kézbesítőként dolgozik...

Postai kézbesítőként dolgozik valaki?

Figyelt kérdés
DOLGOZIK postai kézbesítőként valaki? Mennyire nehéz munka? KB. Mikor végez egy postás? Tényleg olyan nettó 120 a fizetés? Minden a témában. Előny is hátrány is. Köszi Dolgozik valaki Győrben postai kézbesítőként? Mennyire nehéz munka? KB. Mikor végez egy postás? Tényleg olyan nettó 120 a fizetés? Minden érdekel ebben a témában. Előny is hátrány is.
2019. aug. 29. 14:45
 1/5 anonim ***** válasza:
76%

Én dolgoztam 3 hónapig kézbesítőként kisvárosban nem egy leányálom.

Én postakocsira mentem az valamivel jobb meg kényelmesebb de a fizu nem sokkal több. Reggel 6 kor kezdesz kiválogatod a leveleket amit a körzetedben kell szétosztanod, ha pénzt viszel akkor azt is, ha ezzel megvagy akkor fogod a táskáidat a bringádat is útnak eredsz ez kb reggel 9 óra mire eljutsz idáig. Aztán utána rajtad áll mennyi idő alatt végzel ugye 14 ig van a munkaidőd ha mázlid van és előbb végzel akkor elmehetsz előbb, de sok helyen nem lehet így addig valahova beülsz vagy valami és úgy ha sok mindened van akkor lehet nem is végzel időben hanem délután 3 ra vagy 4 re ha végzel talán és ezt nem fizetik ki túlórába, ez a te dolgod hogy időben tudj végezni te osztod be az idődet ha elcsúszol így jártál amit sajnos le kell nyelni mert sokszor lehetetlen időbe befejezni. Aztán ott van az hogy akármilyen idő van ha ítéletidő vihar, akkor is menned kell, nincs kifogás!

Ha kellemes tavaszi idő van akkor a legjobb én szerintem de ez ritka helyzet lesz. Aztán ami előny van hogy ha nyugdíjakat viszel vagy bármi más pénzt akkor esetleg kaphatsz némi borravalót ami ha összegyűlik nem olyan rossz pénz, de meggazdagodni nem fogsz, és persze cserébe kedvesnek, mosolygósnak kell lenned. Ha meg hazaérsz akkor össze fogsz esni és semmihez nem lesz energiád, főleg az elején.


Kegyetlen kemény munkakör. Én még nettó 250 ezerért sem csinálnám. Amikor én bevállaltam nettó 110 ezer volt a fizu és akkor nagyon nem volt más itt a környéken, plusz ígérték hogy postakocsira tesznek majd amikor nyugdíjba megy az egyik de addig ezt kellett csináljam. De más postakocsin sem vagyok mert az sem több nettó 150 ezernél, és sokszor kellett besegíteni a kézbesítőknek ha valakit helyettesítettek és dupla körzetet kellett ellásson szegény akkor minket ugrattak be. Akkor engem többnyire lakótelepekre küldtek ott kocsival megálltam minden háztömbnél és vittem a leveleket táskával meg lépcsőzhettem ha arról volt szó, muszáj volt és a 10. lépcsőháznál amikor mehettem a 4. emeletre mert lift nem volt akkor mondtam hogy jó én befejeztem nem érdekel.

2019. aug. 29. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
84%

Ismerős.


Lóvé vacak, télen a fagyban, nyáron a hőségben az utcán. Hajnalban kel. Kocsira kerülni nehéz.

2019. aug. 29. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Igazából csak az ovi miatt gondolkodtam rajta.Nehéz olyan állás találni,hogy 7-től 3-ig vagy fél 4-ig. :-( De akkor ezekszerint itt sem tuti a 3-as lelépés.:-(
2019. aug. 29. 20:57
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem voltam még postás, de voltam hasonló munkakörben, újsághordóként.

Nyilván kapsz biciklit (gondolom), erre pakolod (gondolom reggel) a levelet, stb.

Elindulsz a körzetedben, aztán a végzés nem tudom.

Amit viszont így, kivűlállóként is meg tudok említeni, meg újságosként:

-kiabálni kell, ha nincs csengő.

-kerítésnél szépen felugráló kutyák lehetnek, se a nyugalmadnak nem tesz jót, de lehet a kezednek se,ha úgy van

-hóban, fagyban,melegben, esőben menni kell. Az, hogy a hóban lassabban mész, az már nem számít.

-amikor pénzt viszel, nőként nem biztos, hogy a legjobb. Esetleg az emberek adnak pl. 200-ast, amiért elvitted nekik az xy pénzt

-emberekkel beszélgethetsz, de nyilván ezzel csak húzod az időt, de talán könnyebben elmegy a nap

2019. aug. 30. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
1.válaszolótól kérdem: mennyi a borravaló 1 nap kb?
2021. aug. 14. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!