Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy cég hogyan foglalkoztathat...

Egy cég hogyan foglalkoztathatna engem egyéni vagy alvállalkozóként?

Figyelt kérdés

Gépészmérnök vagyok és szeretnék vállalkozóként dolgozni különböző cégeknek. Milyen lehetőségek vannak az ilyesfajta foglalkoztatásnak? Olyat lehet hogy eddig, pl tervezőként dolgoztam nekik de a továbbiakban vállalkozóként folytassam ugyanazt a tevékenységet?

Gépészmérnökként milyen egyéni vállakozást lehetne indítani? Honnan tudnék partnereket szerezni?



2019. aug. 30. 07:46
 1/3 anonim ***** válasza:
Pl megbízási szerződéssel
2019. aug. 30. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A cégnek ez igazán nem gond. Megegyezi veled, köttök egy szerződést írásban, esetleg szóban te meg kiszámlázod, ideális esetben kifizetik, mindenki megy a dolgára.


Olyan vállalkozást indíts amire tudsz ügyfelet szerezni. Előbb legyen meg kinek mit fogsz dolgozni, aztán a vállalkozás.

2019. aug. 30. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Pupusz ***** válasza:
KATA-s egyéni vállalkozást érdemes indítanod, ami ingyenes, Áfa körön kívüli, azaz áfa nélkül tudsz számlázni. Fix 50.000Ft havi adóval 1 milliót tudsz kivenni/hó. Az ügyfélkör kialakítása elég melós, talpalnod kell sokat, megkeresni azokat a gyárakat, üzemeket, amik szóba jöhetnek és felajánlanod nekik szolgálataidat. Egyfajta beszállítóként, alvállalkozóként. Ha beindul a dolog, alapíthatsz társas vállalkozást, kft-t és felvehetsz magad mellé mérnököket. Nem tudom, mennyire veszik szívesen a partnerek, ha így keresed meg őket. Adózás szempontjából jobban járnak így veled, mintha alkalmazottjuk lennél. Erre kell fókuszálni. Csak a nettót kell neked kifizetniük és te adózól belőle, őket semmilyen más költség nem terheli és még le is írhatják.
2019. aug. 30. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!