Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha egy ember munkanélküli,...

Ha egy ember munkanélküli, miért bűnös dolog számára a kikapcsolódás?

Figyelt kérdés

Munkanélküli vagyok, nyilván keresek munkát. Azonban úgy érzem, nekem nincs jogom addig boldognak lenni, ameddig nincs munkám.

Tehát csak azért élhetek, hogy munkát keressek, meg az itthoni teendők (pl. főzés) csináljam. Semmi másért, mert addig se a munkakereséssel foglalkozok. Ez az érzés akkor enyhül, amikor eljön az este, azzal együtt a sötétség és ugye már a boltok, stb-k nagy eséllyel zárva vannak.

Nyilván nem koncertre, meg hasonló helyekre mennék, hanem pl. csak filmnézés, bármi, ami otthon végezhető, akár gép+net segítségével,akár anélkül.


2019. szept. 3. 09:43
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Miért lenne bűnös dolog? Gondolom, van félretett pénzed ilyen esetekre, és most abból élsz.
2019. szept. 3. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Az államszocializmusból megmaradt munkafétis keveredik a neoliberális kapitalizmus "akinek nincs semmije, az annyit is ér" gondolkozásával, némi irigységgel megfűszerezve.


"Én a belemet kidolgozom és nincs időm pihenni, te meg nem csinálsz semmit és van pofád kikapcsolódni?!"


A gyakori amúgy pont a legrosszabb hely ahova jöhetsz ezzel kapcsolatban, ha szeretnél ettől a bűntudattól szabadulni, itt általában mindenki nagyon szigorú. :) Szerintem ha amúgy úgy érzed, hogy megteszel mindent, akkor én azt mondom, hogy nyugodtan nézz meg este egy filmet.

2019. szept. 3. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Semmi bűnös nincs ebben
2019. szept. 3. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 TappancsMancs ***** válasza:
67%
Ugyan már. Az állás keresést nyomasd ezerrel és utána kapcsolódj ki, holnap meg folytathatod a munka keresést.
2019. szept. 3. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
88%
Nem bűnös dolog. Én munkanélküliként úgy csinálom, hogy minden nap reggel, délután és este alaposan végigböngészem az álláshirdetéseket. Egész nap felesleges, mert nem jelenik meg óránként újabb hirdetés, így is hetekig kapom ugyanazokat a hírleveleket. Ha ezeken túl vagyok, akkor netezek és tévézek, pl. hobbim a filmek vadászata, minden nap találok valamit, amit érdemes végignézni és ez nem kerül szinte semmibe. Szórakozni nem járok el, de nem is vagyok már fiatal.
2019. szept. 3. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
83%

Véletlenül nem olyan családban nőttél fel, mint én?

Nálunk minden hobbi, kikapcsolódás,barmi, amitbazeet csinálsz, mert élvezed, bűnnek számít. Pedig van teljes állású munkahelyen, de nálunk maszekolás, házimunka, kerti munka stb, mindent kell csinálni, minden hobbi hiábavalóság és lustaság.

2019. okt. 18. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!