Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyire számított nektek...

Mennyire számított nektek egyetem melletti munkavégzés (gyakornoki állás) során az, hogy mennyit kerestek?

Figyelt kérdés
Lehetőségem van a tanulmányaimnak megfelelő (logisztika, beszerzés) gyakornoki pozícióban dolgozni, de a fizetés finoman szólva is karcsú. Tudom, hogy sokat számít majd a jövőben az álláskeresés során, hogy lesz némi tapasztalatom, ezért is vállaltam. Viszont a környezetemben élők szerint nevetségesen kevés pénz jár érte. Nektek mi a véleményetek róla?

2019. szept. 4. 17:24
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
csak a tapasztalat érdekelt
2019. szept. 4. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Engem is csak a releváns tapasztalat érdekelt. Minimálbért kaptam kb egy évig. De bőven megérte ez a "befektetés", mert most meg többszörösét kapom. Nem is igazán szakmailag volt hasznos, bár úgy is. Hanem a multi cég neve miatt.
2019. szept. 4. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Engem is főleg a tapasztalat miatt vonzott,mintsem a fizetés miatt. Szóval akkor szerintetek sem akkora probléma a minimálbér, mint ahogy a környezetemben élők gondolják?
2019. szept. 4. 18:57
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekem számított, mert a saját magam kellett eltartanom és sajnos akkoriban építőiparban is válság volt, ha felvettek valahova akkor is jött a "tudás amit adunk" szöveg.


De utólag ha anyagilag tehetném, akkor inkább szakmai munkát csináltam volna. Első fizetős gyakornoki helyenem nem fizettek agyon, de legalább adtak valamennyit. 1 évig voltam gyakornok körülbelül, utána olyan önéletrajzot tudtam írni, hogy simán átvettek másik helyre.

2019. szept. 4. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha tudsz jobban fizetőt a szakmádban akkor ne ezt csináld.

De ha valami troger meló lenne a jobban fizető akkor olyat ne csinálj (ha anyagilag megteheted)

2019. szept. 4. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Nem számított semennyire, mivel nem is tudtam hogy mennyi lesz a fizetésem, csak akkor tudtam meg amikor megkaptam. Egy hónapig voltam gyakorlaton most nyáron és 100000-et kaptam. Hivatalosan nem is járna fizetés a gyakorlatért, csak rendes volt a főnököm. Nekem jobb is volt hogy nem tudtam előre, mert így jobban tudtam neki örülni :)
2019. szept. 4. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szegény családból jöttem szóval azért számított, nem tudtak csak úgy kisegíteni pénzzel otthonról.


6. szemeszterben kezdtem szakmához kapcsolódó diákmelót végezni, ekkor már nem volt olyan sok tárgyam, belefért heti kb 30 óra a munkahelyen (azért ehhez is ellógtam pár előadást), így ellensúlyozta az óraszám a rossz fizut. Kissé nevetséges, hogy szakmai diákmeló csak minimum órabérért volt, mikor operátorként vagy pénztárosként alapból többet fizettek és ezeknél voltak pótlékok is. 7. szemeszterben a kötelező gyakorlat idejére szerencsére jobb fizut adott a cég és nem akkor kellett rohangálnom hogy hova vesznek fel 14 hétre. Mikor végeztem felvettek főállásba, szóval megvolt az előnye, de sajnálom hogy korábban nem tudtam a fizu miatt ilyen helyre jelentkezni. Vidéken élek szóval még nagyon válogatni se tudtam, amelyik cégekről tudom hogy vesznek fel diákokat gyakornoknak ugyanúgy minimál órabért fiztnek (ha nem IT vagy mérnök gyakornoknak megy valaki, azoknak azért kicsit többet adnak).

2019. szept. 4. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!