Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 24 évesen, egy nyelvszakos...

24 évesen, egy nyelvszakos diplomával, OTDK-helyezéssel, érdemes osztatlan tanárira jelentkezni, és PhD-ben gondolkodni?

Figyelt kérdés
22 évesen végeztem az egyetemen, germanisztika szakon magyar minorral. Kimentem 2 évre Németországba dolgozni és összeszedtem egy kisebb összeget. 24 évesen hazajöttem, mert anno a PhD-álmomat a szerény fizetés összetörte. De most már van pénzem, és úgy érzem, hogy van bennem annyi erő, hogy végig tudjam csinálni. 25 évesen lennék megint gólya. Szerintetek van értelme 29-30 évesen doktoriba kezdeni?
2019. szept. 9. 17:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
95%
Szállj be te is a bölcsész körforgásba, legyél egyetemi tanár és taníts germanisztika szakosokat.
2019. szept. 9. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
95%

Nézzük reálisan: nem csak a tanulmányok alatt kell pénz. Azt hiszem nettó 180 ezer körül van egy kezdő tanársegéd fizetése. Az mire elég?


Ha jól számolom, majdnem 10 évig tanulnál még. Szerintem ez balgaság.


PhDzni akartam én is, de csak fizetősre vettek fel, azt meg nem tudtam finanszírozni, szóval elmentem dolgozni. Nem bánom egy percig se. Gyerekem, jó fizum, lakásom, autóm van. Ha akkor elkezdem a PhDt, most egy albiban vagy koliban vegetálnék 30 évesen, nulla kilátással.


Nagyon szép pálya a bölcsészdoktori. Ha valakinek milliomos családja van, akkor meg is engedheti magának azt a luxust, hogy szép pályát válasszon.

2019. szept. 9. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
kezdo tanárseged 150 korul keres 2 evig.
2019. szept. 9. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
94%
3: köszi a pontosítást, látszik, hogy csak nagyságrendileg vagyok képben, és nem tudom számosítani a "kruva keveset". :)
2019. szept. 9. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Minek kell tanárképzésre menni, ha PhD-zni akarsz?
2019. szept. 9. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Mert lenne tanári diplomám, azzal taníthatok is. Így meg csak állnék egy germanisztika mesterrel.
2019. szept. 9. 19:42
 7/13 anonim ***** válasza:
Minek mentél egyáltalán germanisztikára?
2019. szept. 9. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
95%
Bárhová mész angol nyelvtudással, vagy némettel, bármilyen multihoz, tárt karokkal várnak.
2019. szept. 9. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
58%
Feltétlenül olyan helyen akarsz dolgozni, ahol soha a büdös életben nem kapsz 200 nettó felett?
2019. szept. 9. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
94%
Meg arra számíts, hogy az a doktori 3 év az legtöbbször 5-6-7 év. 100 ból ha 1 tudja 3 év alatt elvégezni, tapasztalat. Vagy pár tucat zseniális doktorit végzett ismerősöm pár egyetemen, senki sem végzett időben.
2019. szept. 9. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!