Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Építészmérnöknek szeretnék...

Építészmérnöknek szeretnék továbbtanulni, de lenne hozzá két kérdésem?

Figyelt kérdés

1. Milyen tantárgyak kellenek leginkább hozzá?


2. Magas képzéssel mennyit keresnék?



2019. szept. 9. 20:13
 1/4 anonim ***** válasza:

"1. Milyen tantárgyak kellenek leginkább hozzá?"


Igazából semmi, bírd az éjszakázást, egész este rajzolni és makettozni fogsz 5 éven keresztül.


"2. Magas képzéssel mennyit keresnék?"


Ezt nem igazán értem? Magas képzés=Magasépítés=statikus? Akkor építőmérnöknek kell menned.

2019. szept. 9. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Matek, rajz, fizika, ezekkel lehet bekerülni. De utána már tényleg a kitartás és szorgalom a legfontosabb. Építésznek azért jó lenni, mert mindig csak egyet kell aludni karácsonyig. Építészettörténet, épületszerkezetek, mechanika, matek - ezek fognak szórni.


Hogy mennyit keresnél? KEzdőként semmit, vagy minimálbért, bérminimumot. Aztán ha jó vagy, akkor a mostani piacon olyan 250-400 ezer között tervezőként, néhány év tapasztalattal. Vagy a dupláját építésvezetőként, de napi 12 órában, hétfőtől vasárnapig. Hogyha beindítasz egy saját vállakozást kicsit jobb lesz a pénz, de a munka is több vele.


Én amúgy szeretem nagyon, de én munkamániás vagyok. Hazamegyek a tervezőasztal mellől, feleség, gyerek, aztán ha kipihentem magam akkor csinálom a saját projekteket. Ezt szoktam meg a suliban. Reggel 8-tól este 8-ig suli, berúgás, aztán hajnalban rajzolás.

2019. szept. 9. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Vodafonelive ***** válasza:

1. Fizika, mechanika, matek de kb ennyi az osszes szamolos tantargy. Utana mar csak s egg kell, hogy bird az ejszakazast, turboasztalozast es a makettozast. Ha teheted az 5 eves osztatlanra nyerj felvetelt, mert ha nem csuszol nyersz vele 1 felevet es nem kell 2x felvetelizned BSc-MSc szerint es ket szakdolgozatot sem kell irnod vagy tablot csinalni valami ilyesmi van az epiteszeknel.


2. A kepzest nem ertem de sajnos tenyleg cadmonkeyk az epiteszek az elejen nagyon keves fizetesert, tuloraval amit legtobb helyen nem szokasuk kifizetni. Tehat ilyen 10 ora munkaval szamolj egy nap. Epitesvezeto kent meg kevesebben mennek el, mert a 95%-uk inkabb az irodaban marad es kuksol.


Ha szeretedned ezt csinalni akkor hajra, melyik intezmenyt nezted ki?

2019. szept. 10. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ne erőltesd, vannak ennél sokkal jobb jövőt biztosító mérnök szakok is.
2019. szept. 10. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!