Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi értelme van továbbtanulni,...

Mi értelme van továbbtanulni, egyetemre menni, ha egy szakma sokkal jobban fizet és sokkal könnyebb is elvégezni?

Figyelt kérdés

A fiatalok elmennek egyetemre,fizetik a méregdrága albérletet,talán hitelt is vesznek fel rá.Aztán semmire se mennek vele.

Egy szakmával többet lehet keresni,egy városban többféle szakmát is lehet tanulni,itthon lehet maradni,nem kell elmenni a nagyvárosba albérletbe.Mellesleg ki lehet menni egy szakmával külföldre,Németország tárt karokkal várja a szakmunkásokat,akár havi 1 millió forintos fizetésért.

Diplomából egyedül az infó és bizonyos mérnöki szakok,amik érnek is valamit.

Sokan diplomával keresnek nettó 130-at,egy szakmunkás meg 300-at.Elvégzi valaki a jogi egyetemet,ott szopik 5 évet,fizeti az albérletet meg diákmunkázik,aztán elmehet végül a közigazgatábs éhbérért.Gazdasági szakkal sem lehet elmenni külföldre,meg ezekből is annyi van,hogy Dunát lehet velük rekeszteni.Az ápolók,orvosok is folyton panaszkodnak.Az ilyen bölcsészet,szociológia stb szakok meg szóra sem érdemesek.Egyáltalán hova veszik fel vele az embert?


Az a vicces amúgy,hogy az iskolában a tanárok mindig beszélik,hogy milyen fontos a tanulás,aztán egy 8 általánost végzett segédmunkás többet kap a gyártósoron..Én is megbántam,hogy egyetemre mentem és nemszakmat tanultam,én is a gyártósorrakészülök,mert abból legalábeg lehet élni



2019. aug. 12. 21:23
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/71 anonim ***** válasza:
80%
Hamar megárt ez a nagy meleg. De jön már a lehűlés, jót fog tenni neked is.
2019. aug. 12. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/71 anonim ***** válasza:
83%
Mert nem mindenki a pénzre hajt, hanem azt tanulja, ami érdekli.
2019. aug. 12. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/71 anonim ***** válasza:
79%
Én nem vagyok mérnök, de jóval többet keresek 300ezernél, nem kell 3 műszakba szívnom, jah és pontosan tudom mennyit keresnek nálunk a gyártósoron, éhbért. Aki szakmát tanult, az brutto 230ezer forintot keres nalunk. ebnyit az elméletedről
2019. aug. 12. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/71 anonim ***** válasza:
56%

A szakmai bérek hamar vissza fognak esni, mivel a pillanatnyilag magas bérek miatt hamarosan mindenféle jött-ment emberképződmény ács, kőműves, villanyreszelő stb. lesz.

Viszont a diplomások mindig jól meg lesznek fizetve, mivel 1 egyetemet nem képes elvégezni akárki csimpánz.

2019. aug. 12. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/71 anonim ***** válasza:
18%
Feleselgea tanulni, 8 alatanos eleg azt szakma
2019. aug. 12. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/71 anonim ***** válasza:
81%

Elvégezni könnyű bármilyen szakmát, csak éppen nem mindegy, hogy átcsúsztál a vizsgákon vagy valóban jól értesz hozzá, amit kemény gyakorlással érhetsz el. Ugyanis a JÓ szakmunkás az, amire kereslet van, nem a kontárokra.

Egyébként a te logikád szerint akkor a tanárok, orvosok, rendőrök, mentősök is feleslegesek? Végül is igazad van, vezessük be a 8 hónap alatt elvégezhető fogorvos vagy matektanár OKJ-t.

2019. aug. 12. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/71 anonim ***** válasza:
69%

Gazdasági szakon végeztem vidéken, nem kellett nagyvárosba költöznöm. Br. 300 ezret most pályakezdőként megkapom már, ehhez jön a cafetéria és a prémium is, aztán januárban fejeztem még csak be az egyetemet.


Termelő cégnél vagyok, azért látom mennyivel jobb nekem a légkondis irodában ülve, mint azoknak akik a termelésben állnak napi 8 órát a melegben. Fix szünetük van én meg akkor megyek kajálni vagy kávézni amikor kedvem tartja. Túlórát le tudom csúsztatni szabadnapnak, van home office, rugalmas a munkaidőkeret, ellenben a folyamatos 3 műszak helyett. A fizetett képzések, céges mobil, magasabb szinteken céges autó benzinkártyával se egy rossz dolog.


Én annyira nem terveztem külföldre menni, de ismerek olyanokat akik előttem végeztek és kimentek (van aki az általad is említett Németországba, de Hollandiába és az Egyesült Királyságba is van ismerősöm), nemzetközi gazdálkodás és gazdmen szakosokról van szó. Szakmájukban dolgoznak, egyedül az végzett el kint pluszban pár hónapos képzést aki Londonba ment, hogy begyakorolja a szaknyelvet.

2019. aug. 12. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/71 anonim ***** válasza:
48%

Bölcsész vagyok, egy percet nem voltam munkanélküli, klimatizált irodában dolgozom rugalmas munkaidőben, havonta többször utaztat a cégem külföldre, lesik minden kívánságomat és 550 nettót keresek. Szerintem nem olyan szar nekem.


Még emlékszem 2009-2010re, amikor a rengeteg segédmunkás meg építőipari szakember munka nélkül maradt, meg sorra dőltek be a devizahiteleik. Fog még jönni olyan válság. A diplomásoknak lehet hogy akkor 2-3 évig kicsit lassabban nő majd a bére. De a 8 általánossal úgy munkanélküli leszel, mint a 21.

2019. aug. 12. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/71 A kérdező kommentje:
Nekem nettó 130 ezer a fizetés diplomával,akkor hogy van ez?
2019. aug. 12. 22:53
 10/71 anonim ***** válasza:
87%
Talán több energiát kellene a saját fejlődésedbe fektetni, és kevesebbet a nyafogásba meg a mások fikázásába?
2019. aug. 12. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!