Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy évben mennyi azon maximáli...

Egy évben mennyi azon maximális napok száma amit az ember kitud venni táppénzként?

Figyelt kérdés
Elméleti síkon érdekel a dolog.
2019. szept. 10. 11:29
 1/9 anonim ***** válasza:
60%
Ha minden további feltétel adott, akkor azt hiszem egy év a maximum.
2019. szept. 10. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
de időközönként nincs felülvizsgálat, hogy pl ténylegesen beteg a páciens vagy pusztán munkaundora van?
2019. szept. 10. 11:43
 3/9 anonim ***** válasza:
38%
Nyilván orvoshoz kell menni közben, ő adja a táppénzes papírt. Ha a munkáltató nem hiszi el, akkor van lehetősége felülvizsgálatot kérni.
2019. szept. 10. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
60%

Hosszabb távon nem lehet ORVOSI felülvizsgálat nélkül táppénzen lenni. Sajnos én lebetegedtem úgy, hogy hosszú távú táppénzt kellett igénybe venni és bizony a felülvizsgáló orvos keményen "beszólogatott", próbált "megfogni", de sajnos igazi a betegségem, nem táppénzcsaló vagyok, így nem jött össze neki és továbbra is táppénzen maradtam, majd leszázalékoltak.


És igen, 1 év a maximum, de közben RENDSZERESEN van felülvizsgálat is, nem a munkahely kérésére, hanem az orvosokat is ellenőrzik.

2019. szept. 10. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Akkor lehet félreértettél, de én ugyanezt írtam :) Időközben kell orvoshoz menni a felülvizsgálatokra, de ezen kívül, ha a munkáltató nem hisz, akkor ő indíthat külön eljárást, amiben ellenőriznek téged is meg az orvost is.
2019. szept. 10. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

5-ös, nem értettelek félre, akkor pontosítok:

Ha a munkáltató NEM KÉR vizsgálatot, a felülvizsgálat akkor is időközönként kötelező - mert mint írtam, az orvost is ellenőrzik.

Tehát ha a munkáltatónak eszébe sem jut megkérdőjelezni a betegállományt, akkor is van felülvizsgálat.

És igen, a munkáltató is kérhet, de az egy másik eljárás.

2019. szept. 10. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ja igen persze, ez természetesen így van. Akkor elbeszéltünk egymás mellett :)
2019. szept. 10. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nekem 96 nap a rekord, de mikor ezt leírom kapásból jön is az anyázás, az pedig senkit nem hat meg, hogy folyt belőlem a vér, lusta munkakerülő és egyéb kiosztás.


Az meg főként nem érdekel senkit, hogy alig kapsz valami pénzt, nálam a számlákat sem fedezte, személyi kölcsönből "nyaraltam" a szobában. Ezzel viszont megnevettettem elég sok jó szándékú észosztót, meg így nem érdemelsz nőt, bezzeg nekem több is jut szerelmes hőst, de kaptam nem férfi az ilyen szöveget is!


Ne légy beteg, mert eltaposnak a gyakorisok!

2019. szept. 10. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Most őszintén: Hülyékkel minek foglalkozol? Lapozzál, ha kritizálnak.
2019. szept. 11. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!