Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Vezetőket, vezérigazgatókat,...

Vezetőket, vezérigazgatókat, főnököket, hol szoktak találni az emberek? Tehát akik vezetik a céget!

Figyelt kérdés

2019. szept. 15. 09:02
 1/6 anonim ***** válasza:
43%

Cégen belül általában.


Az igazgatósági tanács választja meg őket, akiket meg a Közgyűlés választ meg x évre. Vagy igazgatósági tanács hiányában maga a közgyűlés, adott esetben a felügyeleti bizottság jelöli ki.

2019. szept. 15. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
60%

1:

Hát pont nem.

Multiknál jellemzően külsöst hoznak más cégtől.

2019. szept. 15. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
59%
Azért van ott az általában szó is.Egy kis kftbol zrtbe átalakuló vállalkozás nem fog autógyár vezért átigazolni. 😊
2019. szept. 15. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
72%

Sokféle megoldás van.

Van az alapító-tulajdonos-ügyvezető-félisten-főtáltos. Annak idején egyéni vállalkozóként alapította a céget, majd lettek alkalmazottak, kialakult egy egész Kft. vagy Bt., komolyabb esetben Rt., ő viszont maradt, mint megkérdőjelezhetetlen egyszemélyi vezető. Ha jól végzi a munkáját, nincs gond, de ha cégvezetőnek nem jó, komoly gondot okozhat, mert lehetetlen eltávolítani.

Ha a tulajdonos és ügyvezető személye kettéválik, akkor jöhetnek a máshol már bizonyított menedzserek. Ilyenkor az szokott történni, hogy vezérigazgatót, ügyvezetőt keres a cég és hoz máshonnan olyan vezetőt, aki hasonló méretű és profilú céget, részleget, telephelyet már sikerrel terelgetett.

Lehet olyan is, hogy cégen belül küzdi fel magát az ifjú proletár: odakerül, mint melós, de mivel az átlagos "mitkeecsináááni, főünök?" szintnél értelmesebb és többre is vágyik, képzi magát és a szamárlétrát végigjárva ügyvezető lesz belőle.

A negyedik megoldás az, amit a leggyakrabban láttam: az ügyvezető az eggyel alacsonyabb szintű főnökök közül kerül ki. Vagyis ha nagyfőnök kell, akkor közülük válogatnak, erre a szintre pedig külső cégtől hoznak hasonló területen már bizonyított embert. Gyanítom, ez válik be a legjobban: a második vonalba érkező külsős hozza magával a korábbi tapasztalatokat, nincs becsontosodva az "eztet így szoktuk csinááni, húsz éve így jaó, én nem nyúlok hozzá" megszokás a fejében, de mielőtt nagyfőnök lenne, lehúz pár évet a cégnél magas beosztásban, hogy legyen fogalma arról, hogyan működik (vagy épp nem működik) a vállalat, ne akarjon mindent szétrombolni.

2019. szept. 15. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 TappancsMancs ***** válasza:
És még egy kombináció az, hogy fejvadász céget bíznak meg a megtalálásával.
2019. szept. 15. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Egyébként nem mindig olyan bonyolult ez mint ahogy az előttem válaszolók írják.

Egy újonnan alakuló cégnél akár a tulajdonos is kinevezhet egy embert mindenféle megbeszélés meg tanács összehívás nélkül.

2020. ápr. 21. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!