Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Deloitte vélemények, tapasztal...

Deloitte vélemények, tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Üdv!

Jelenleg utolsó éves pénzügy és számvitel szakos hallgató vagyok, és a Deloitte a többi Big4-os céggel együtt meglehetősen izgalmas lehetőségnek tűnik karrier szempontjából, ezért is szeretnék véleményeket/tapasztalatokat kérni.

Területileg főként a könyvvizsgálati és üzleti tanácsadói helyekre gondoltam, de ezen felül az adótanácsadás is érdekel :)

Mennyire nehéz pályakezdőként bekerülni, illetve mire lehet számítani? Gondolok itt a karrierútra és fizetésre egyaránt.


Előre is köszönöm a válaszokat!



2019. szept. 16. 17:10
 1/9 anonim ***** válasza:
94%

Semmi izgalmas nincs benne, kihajtják a beledet is és nagyon monoton munka.

Bekerülni kb semennyire nem nehéz, mert olyan flukuáció van náluk és a többi big4-nál is, hogy lasszóval fogják a pályakezdőket.

2019. szept. 16. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

1:

Még annyit mindehhez, hogy ezeknek a cégeknek konkrétan arra épül az üzleti modelljük, a jól hangzó névvel bevonzzák a pályakezdőket, aztán kihajtják belőlük amit csak lehet.

Rosszabbak mint egy MLM.

2019. szept. 16. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem nehéz bekerülni, főleg pszes diplomával. Én nem dolgoztam náluk, viszont ügyfél oldalon vagyok. Interim vizsgálatkor azt hitték mi rontottunk el valamit, aztán kiderült, hogy a kezdők voltak. Én partnert így beszélni a kezdőkkel, gyakornokokkal még nem hallottam. Egyszerűen kegyetlen, még én éreztem magam kellemetlenül, hogy egy emberrel, hogy lehet így beszélni és megalázni az ügyfél előtt. Én biztosan nem bírnám ezt a stresszt és folyamatos munkát.
2019. szept. 17. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
97%
Felejtsd el. Vannak jobb cégek a piacon.
2019. szept. 17. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha akarsz napi 12-13 órát dolgozni, akkor hajrá :)
2019. szept. 17. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
24%

Big4-nál vagyok auditon. Kezdő fizu szerintem elég vonzó, plusz a környezet (emberek), ami hozzátesz. Hiába nagy a fluktuáció, meg vesznek fel sok embert, azért bőven átlag felettiek az emberek intellektuálisan.

Persze el lehet menni egy SSC-be 8 órát dolgozni, meg egész nap két gombot püfölni, akár jobb bérért is, viszont ott ne remélj évenkénti előléptetést, vagy azt, ha otthagyod a céget 3 év múlva egyből felvesznek CFO-nak egy kkv-ba.

Az a helyzet, hogy a mi (mai fiatalok) már nem szeretünk sokat dolgozni, ezért tűnik nagyon soknak a meló egy big4-nál.

2019. okt. 7. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Azért az SSC-kben sem mindenhol kell csak 2 gombot püfölni. Én treasury területen dolgoztam SSC-n belül néhány évet és kb hasonló folyamatok voltak, mint máshol ugyanilyen területen. Azt elismerem, hogy azért a könyvelés nem ad semmi pluszt, de más területekben tud szakmai dolgot nyújtani.
2019. okt. 8. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
27%

Nem nehéz bekerülni???

A big4 cégek a legvonzóbb munkahelyek a pályakezdőknél, mindenki oda akar bejutni és hatalmas a verseny.

Nemrég beszéltem egy ottani HR-essel és van olyan osztály, ahová nem is vesznek fel frissdiplomásokat, hanem a gyakornokokat foglalkoztatják tovább. Adóosztályra meg évi 2-3 hirdetés jut.

Hat k**ra könnyű bejutni tényleg. Kb mint a Harvardra.

2020. szept. 17. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
100%
Azért annyira nem is nehéz. Én egy big4 cégnél dolgozom pár hónapja, igaz még csak gyakornokként. Az mondjuk igaz hogy inkább a gyakornokokat foglalkoztatják tovább.
2021. máj. 12. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!