Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Quality-s munkakör betöltéséhe...

Quality-s munkakör betöltéséhez milyen diploma kell?

Figyelt kérdés

Ellátásilánc menedzsment szakon mondta az egyik tanárom hogy beszerzési osztályra ne menjünk dolgozni mert rabszolga munka, de a minőségbiztosítás ezzel szemben álommeló.

És itt jön a lényeg: Gazdász/Logisztikus diplomával qualitysnak felveszik az embert? Én úgy tudom hohy oda mindig mérnököket keresnek.


Válaszokat köszi előre is!



2019. szept. 16. 22:57
 1/10 anonim ***** válasza:

Én közgazdász vagyok ( kb 10 éve Quality Manager élelmiszeripar-logisztika területen ill 1 éve élelmiszeripari műanyaggyártásban)...(és 10 éve foglalkozok beszerzéssel is) Anno felvettek... ha minden jól megy idén leszek mérnök is.

Attól függ, hogy milyen területen keresnek Quality Managert. Élelmiszeriparban élelmiszermérnök, vagy szakmérnök végzettség az adu, gépgyártásban, iparban Minőségbiztosítási mérnök, tehát többféle végzettség lehet megfelelő az adott területre attól függően, hogy mivel foglakozik az adott cég.

2019. szept. 16. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Tehát akkor nekem is lehet rá simán lehetőségem, csak találjak olyan céget. Ahol te dolgozol, az a cég mivel foglalkozik?
2019. szept. 16. 23:10
 3/10 anonim ***** válasza:
Műanyag kupakok gyártásával
2019. szept. 16. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Ja semmi,már késő van..
2019. szept. 16. 23:12
 5/10 A kérdező kommentje:
Jöhetnek még válaszok!
2019. szept. 20. 00:30
 6/10 anonim ***** válasza:
Hatalmas szaktekintély lehet az, aki szerint a beszerzés rabszolga meló. Csak úgy mondom, hogy a logisztikában az egyik legjobban fizetett munkakör/terület a beszerzés, bruttó 450-500e Ft alatt nem igen keres egy beszerző sem, aki multinál dolgozik és van 1-2 év tapasztalata.
2019. szept. 21. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!
2019. szept. 21. 19:57
 8/10 A kérdező kommentje:
További válaszokat szívesen fogadok.
2019. szept. 25. 22:27
 9/10 anonim ***** válasza:

4 év Quality és 2 év beszerzéses tapasztalatom van. Ha a beszerzés rabszolgamunka, akkor a quality is. Nézőpont kérdése. Aki alkalmazott egy cégnél az én szememben így is, úgy is rabszolga. Ha elvonatkoztatunk ettől, akkor milyen nyomás hatására jobb dolgozni? Ha folyamatosan verik az asztalt, hogy hozd az évenkénti 5-8% megtakarítást, olcsósítást vagy pedig nem mehet ki selejtes termék. Ha meg netalán kiment mit zárolsz, mennyi időre, megállítod-e ezzel a gyártást, 24 órán belül tudsz-e a vevőnek 3D-ig kitöltött 8D-t küldeni. Őrületes nyomás alatt lehetsz mindkét helyen. Nekem volt olyan napom qualitysként, hogy egyszerre 2 reklamáció bejött és szétszivatott mindkét vevő.

Szerintem a fentiekből lejött a kérdésedre a válasz:

Beszerzés, logisztika az inkább gazdász vonalhoz van közelebb, quality a műszakihoz. Ettől függetlenül lehet esélyed mindkét diplomával mindkét területre bekerülni, cége válogatja, hogy mit kérnek.

2019. nov. 29. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

quality-s, magyarabb nevén minőségbiztosítás még magyarabb nevén MEO. Az a legnagyobb baj hogy hülye igényeket szabnak a cégnek. Legyen minőség, de legyen darab, selejt ne legyen.... Kb Cicaharc, rossz gyártósor, fluktuáció/fizetés miatt 0 szaktudású emberek stb. De gyárts.


A hab a tortán hogy Minőségügyisnek beraknak a egy gazdászt... hmm teljesen jó választás.. ha már senki nem tudja a soron hogy mivan, akkor az utolsó láncszem is legyen egy gazdász. Aki tudja tolni a hülyeségét semmihez nem értve. (max a számokhoz, meg a %-hoz ért, kiszámolni mennyit bukik a cég percenként)


Egy gépész....

2019. nov. 30. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!