Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Betanított munkások lassan...

Betanított munkások lassan 300 bruttót kapnak és így is alig maradnak meg mert keveslik-de tkp mennyit akarnának kapni a szaktudást nem igénylő munkáért?

Figyelt kérdés

Engem ugyan ez közvetlenül nem érint, de azért elismerem nehéz helyzetben van a cég ahol vagyok, betanított fizikai munkakörre szaktudást nem igényel, erre adnak lassan 300 bruttót és alig van ember aki megmarad pár hónapnál tovább mert keveslik a bért. De tkp mennyit akarnának kapni egy semmi szaktudást nem igénylő munkáért?

Mert egy tanár (pl a feleségem) 5 évet tanult az egyetemen hogy kapjon nettó 130-at kezdőbérnek. Egy orvos egy mentőtiszt szarrá tanulja magát és kap nettó 150 alatt.

A betanítottak mit gondolnak mennyit érnek ők? Mennyi az ő hozzáadott értéke ami ugye a klasszikus felfogás szerint az az érték ami a munkaerőpiacon pénzt ér?

Mert egy orvos egy tanár esetében hatalmas ez a hozzáadott érték. De egy betanított esetében ez ugye nulla.


2019. szept. 18. 11:41
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
72%

"A betanítottak mit gondolnak mennyit érnek ők?"


Pont annyit, amennyit kapnak érte: mivel a diplomások - tisztelet a kivételnek - NEM VÁLLALNAK EL ilyen "alja" munkát, ezért nincs takarító, nincs melós, stb, van viszont rengeteg magasan képzett munkaerő, akikre nem feltétlenül vagy annyi számban van szükség - szakember meg nincs.

2019. szept. 18. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Még az előző hozzászólásomhoz: nem a betanított munkások vannak túlfizetve, hanem a tanárok alulfizetve.


Amúgy épp egy tanár ismerősöm panaszkodott, hogy a Lidl-ben többet keres a dolgozó: ja, csak az hétvégével, túlórával, esetenként kemény fizikai munkával keres annyit. Sok multis dolgozónak már az egészsége is kezd rámenni a hajtásra, a munkára - mindezt 35-40 évesen.

2019. szept. 18. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

"NEM VÁLLALNAK EL ilyen "alja" munkát, "


Azért én tudok olyat aki vállalt volna ránéztek az életrajzásra ilyen egyetem olyan egyetem és kuka azonnal.

Ha ugyanoda jelentkezik valaki 8 elemivel felveszik másnap.


És nem kapna többet a diplomás se ha felvennék de fel se veszik. Miért nem? mert azt hiszik hamar lelép ha talál jobbat. De ugyanez igaz már rég a 8 elemisre is...

2019. szept. 18. 11:52
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Tagadd le a vegzetseged es jelentkezz!!
2019. szept. 18. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim válasza:
68%

"Tagadd le a vegzetseged es jelentkezz!!"


ez a mai faceboook + linkedin világban marha bölcs tanács. Én pl ha nem írnám be a diplomát és ránéznek a nevemre a linkedin-en vagy akár szabad keresésben a guglin máris megvan hol és mit végeztem.

2019. szept. 18. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Akkor töröld magad linkedinrol, a facen meg tiltsd le
2019. szept. 18. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim válasza:
47%

persze majd egy szaros hely miatt törlöm magam a linkedinről.

akkor inkább nem megyek oda és kész.

2019. szept. 18. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
65%
Én meg azt nem értem, hogy az olyan cégek, ahol annyi fizetést kínálnak, amiből sem albérletet, sem lakáshitelt nem lehet fenntartani VAGY az egyéb alapvető költségeket nem lehet fedezni belőle, azok komolyan gondolják, hogy majd a híd alól járunk be dolgozni VAGY éhen halunk inkább, csak hogy bejárhassunk dolgozni?
2019. szept. 18. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
22%
Kit érdekel a hozzáadott érték? Egy orvosnak sincs semmi hozzáadott értéke. A munkája többsége abból áll hogy állami pénzen meghosszabbítja a társadalom számára hasztalan keresetképtelenek haldoklását. Az csak mínusz. Egy tanárnak is akkor lenne, ha nem csak segédmunkások képzésére lennének berendezkedve. Tehát értelmetlen a hozzáadott értéket feszegetni. Az a lényeg hogy a munkaadódnak mennyit ér a munkád. És ha ma valaki segédmunkást akar a nyugati bérekkel kell versenyeznie. A tanárok esetén nem mert külföldön nem fognak tudni szakmában elhelyezkedni, szakmán kívül meg nem akar többségük, mert számukra nem opció hogy dolgozzanak. Az orvosoknál más a helyzet, a képzett szakembereket viszik mint a cukrot, viszont aki végig bukdácsolta az orvosit az senkinek sem kell és belőlük elég sok van. Ők meg örülhetnek hogy egyáltalán itthon alkalmazzák őket.
2019. szept. 18. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
60%
Nem kapnak 300 bruttót a betanított munkások, ha csak nem feketén, vagy napi 12 órázással, de a H-P 8-16 munkarend náluk nem létezik, amiért ennyit kapnának.
2019. szept. 18. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!