Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Betanított munkások lassan...

Betanított munkások lassan 300 bruttót kapnak és így is alig maradnak meg mert keveslik-de tkp mennyit akarnának kapni a szaktudást nem igénylő munkáért?

Figyelt kérdés

Engem ugyan ez közvetlenül nem érint, de azért elismerem nehéz helyzetben van a cég ahol vagyok, betanított fizikai munkakörre szaktudást nem igényel, erre adnak lassan 300 bruttót és alig van ember aki megmarad pár hónapnál tovább mert keveslik a bért. De tkp mennyit akarnának kapni egy semmi szaktudást nem igénylő munkáért?

Mert egy tanár (pl a feleségem) 5 évet tanult az egyetemen hogy kapjon nettó 130-at kezdőbérnek. Egy orvos egy mentőtiszt szarrá tanulja magát és kap nettó 150 alatt.

A betanítottak mit gondolnak mennyit érnek ők? Mennyi az ő hozzáadott értéke ami ugye a klasszikus felfogás szerint az az érték ami a munkaerőpiacon pénzt ér?

Mert egy orvos egy tanár esetében hatalmas ez a hozzáadott érték. De egy betanított esetében ez ugye nulla.


2019. szept. 18. 11:41
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

#10

Gyári melósok legálisan is megkapnak annyit. Aki meg elmegy trógerolni 400-500k zsebbe.

2019. szept. 18. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem kapnak meg. Rengeteg álláshirdetésnél kiírják a bruttó/nettó kereseti lehetőséget, és hidd el, hogy nem kapják meg ezt az összeget sok helyen BP-en sem. És nem csak a gyári melósok. Jobline oldalon a bizonyíték.
2019. szept. 18. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

12

Amit az álláshirdető oldalakon látsz az a kezdőbér. Pár év után simán meg van a 300k.

2019. szept. 18. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

10:


Ez hogy legyen heti 40 óra, vagy 8-tól 4-ig tartson, csak annak fontos, aki ebbe szocializálódótt, ehhez szokott hozzá. Te már hozzászoktál, ezért neked fú de nehéznek, soknak, megerőltetőnek tűnik 40 óránál többet dolgozni, vagy esetleg korábban kelni. Másoknak nem az, mert ők alapból nem tudják milyen csak 40 órát dolgozni, vagy 8-ra menni a munkahelyre. Neked ez egy olyan kényelem, amit te nem adnál fel, másnak meg nem számít, mert úgy sem ismeri milyen az.


Egy afrikai szemében mi hű de gazdagok vagyok, egy amerikai szemében pedig hű de csórók.

2019. szept. 18. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:

"soknak, megerőltetőnek tűnik 40 óránál többet dolgozni,"



Hát az biztos hogy én rosszul vagyok ha a munkaidőm hivatalos végére már nem vagyok otthon és ez nem vicc.


Az az alap hogy 17ig vagyok elvileg és 17re már otthon vagyok.


A szombati munka is ismeretlen max ledolgozós szombatok az is olyan hogy 10re megyek délben jövök.



és igen ezt nem adnám fel 300 bruttóért sem, mert én nem kapok ennyit.

2019. szept. 18. 13:32
 16/23 anonim ***** válasza:

"mivel a diplomások - tisztelet a kivételnek - NEM VÁLLALNAK EL ilyen "alja" munkát, ezért nincs takarító, nincs melós, stb, van viszont rengeteg magasan képzett munkaerő, akikre nem feltétlenül vagy annyi számban van szükség - szakember meg nincs."



Ez hülyeség. Én heti 40 órában elvállalok bármit. Mindegy, hogy képzettség nélküli troger munka. De valahogy ezek egyike sem fizet bruttó 700 felett.


Az már mondjuk tényleg fura, amikor valaki diplomával bruttó 200 alatt keres és sír a fizu miatt, de nem vált. Az ilyet nem értem. Itt a GYIKen is van egy aki örökké sir, de nem váltana.

2019. szept. 18. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:

"Az ilyet nem értem."


pedig marha evidens.... én se váltanék az egyműszakos irodai melómból egy 3 műszakos trógerkedésbe ha az akármennyit fizet AKKOR SE...

totál evidens.... ha milliót fizetnének akkor se mennék el 3 műszakba trógerkedni

2019. szept. 18. 16:39
 18/23 A kérdező kommentje:

Mert NINCS AZ A PÉNZ A VILÁGON hogy én a szabad hétvégéimet amit a családdal töltök feláldozzak nincs az a pénz..... semmi!!!


Ha milliót adzs AKKOR SE KELL.

2019. szept. 18. 16:40
 19/23 anonim ***** válasza:
91%

“Az az alap hogy 17ig vagyok elvileg és 17re már otthon vagyok.“

- Most komolyan azzal hencegsz itt, hogy mekkora naplopó puding vagy? :D

2019. szept. 18. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%
Akkor meg mit rinyalsz? Lusta embernek nem jár normális fizetés
2019. szept. 18. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!