Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Terhesen lettem munkanélküli,...

Terhesen lettem munkanélküli, milyen lehetőségeim vannak?

Figyelt kérdés
7hetes vagyok,próbaidős voltam elküldtek-itt derült ki a baba..úgy tudom ha 3 napon belül megyek orvoshoz akkor még ki írhatnak táppénzre,igaz ez?(egyébként is van eü problémám) vagy csak passzív táppénzre mehetek?
2007. dec. 9. 19:02
 1/1 anonim válasza:
100%

Táppénzen csak 45 napig lehetsz, ez már passziv táppénznek minősül. a terhesség miatt nem hiszem hogy tudnak tovább tartani. Ha van vmennyi bejelentett munka viszonyod akkor el tudsz menni munkanélkülire és annan kapsz támogatást ha az is lejár akkor az illetékes családsegítőhöz fordulj és ök segítenek állandó szoc segélyt igényelni az önkormányzattól (kb 22000.-ft/hó) mert pénz nélkül nem lehesz a terhesség alatt sem. Ha felhívod Orsz Eg pénztárt akkor ott az ügyfélszolgálaton tudsz pontos felvilágosítást kérni a táppénz lehetőségeidről..Mindenesetre ha nem vagy táppénzen nem vagy jogosult orvosi ellátásra sem ingyen (az csak szülés után jár) menjél be a helyi apeh kirendeltségre és kösd meg a szerződést a betegellátásodra. Ez havi 4300.- ft.

Sok sikert! nekem is sikerült....

2008. jan. 10. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!