Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ezt a "versenyképes bérezés"...

Ezt a "versenyképes bérezés" kifejezést mikor szüntetik meg?

Figyelt kérdés

Nekem, meg szerintem a legtöbb embernek feláll a szőr a hátán, amikor azt olvassa egy álláshirdetésben,hogy "versenyképes bérezés".Ezt kvázi minden hirdetésbe beleírják, akár pénzügyi menedzsert, akár betanított munkást keresnek.



Számomra, ha valami versenyképes, az nem azt jelenti,hogy a sor végén kullogót akarom legyőzni, hanem a bajnokot akarom felülmúlni.


Azaz,egy adott városban van egy cég, ami köztudott,hogy jól fizet.Nagyjából tudható,hogy mennyit kap ott XXX diplomával rendelkező.

Ha egy cég, képes erre rálicitálni, az versenyképes.

De, ha egy cég 30 százalékkal kevesebbet fizet, mint a "dobogósok", az versenyképtelen.



Ha, meg egy adott régióban, nincs vagy csak alig van különbség a különböző cégeknél az azonos pozíciók bérezése között, az bizony megérne egy kivizsgálást kartellgyanúra alapozva.

A kartellezés, különösen vidéken jellemző, ezért is olyan a vidéki munkaerőpiac, mintha nem létezne a szabad verseny.


2019. szept. 22. 10:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
37%
Engem sosem érdekelt, hogy odaírják. Figyelmen kívül hagyom és ennyi. Mit kell ilyen piti dolgokon pattogni
2019. szept. 22. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
61%
Ez egy adalék a cég működéséről.
2019. szept. 22. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
68%
Ez bizony az élet egyik nagy problémája, hogy így fogalmazzák meg marketing célzattal. Nem is értem hogy lehet ezen túljutni.
2019. szept. 22. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
17%
Sose
2019. szept. 22. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
64%
Lehet srácok arrogáns választ adni, de én egyetértek a kérdezővel. Kb bújtatott hazugság is lehet ez egy álláshirdetésben, és ennyi erővel én meg beleírom az önéletrajzomba, hogy elvégeztem egy jogi egyetemet, és jelentkezem egy ügyvédi irodába holott gépészmérnök vagyok. Rabolva így a munkaadó cég és a saját időmet.
2019. szept. 22. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
85%

Ez olyan, mint a női tulajdonos és a nem dohányzó az autóknál...

Felesleges ezen rugózni.

Te vagy a 2 vs. 3 diplomás kérdező?

2019. szept. 22. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Koplárovics Béci ***** válasza:
88%

"Számomra, ha valami versenyképes, az nem azt jelenti,hogy a sor végén kullogót akarom legyőzni, hanem a bajnokot akarom felülmúlni."


Az értem, hogy a bajnokot akarod legyűrni, de senki(!!!) sem úgy kezdi, hogy elindul egy versenyen és bajnok lesz. Azt bizonyítani is kell(ene), hogy tényleg az vagy. Nos, ez általában nem szokott sikerülni. Pedig semmilyen bajnoki cím sincs "ingyen".

2019. szept. 22. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nekem az a tapasztalatom, hogy ahol azt írják, hogy versenyképes a bérezés, ott tényleg az átlag feletti fizetést adják. Ha számomra tök ismeretlen cég hirdet és nem írják bele, hogy a bérezés versenyképes, már nem is jelentkezem.
2019. szept. 22. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem írják oda, hanem helyette csak "stabil munkahely, utazás támogatás" és hasonlók szerepelnek, az azt jelenti hogy siralmas a fizetés. Így inkább fordítva érdemes nézni a dolgot: ez nem biztos hogy jó fizetést jelent, de ha még ez sincs ott, nem is foglalkozom vele.
2019. szept. 22. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Sajnos a kilencesnek igaza van.

Amúgy a "versenyképes" azt jelentené, hogy a mezőnyben van. Nem a legrosszabb, hanem legalább a középmezőny. És persze ezt idővel tartja is.

2019. szept. 23. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!