Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Magyar- vagy történelem- és...

Magyar- vagy történelem- és idegennyelv-szakos tanárként meg lehet élni?

Figyelt kérdés

Esetleg két idegen nyelvet tanítanék. Angolt és németet tanultam eddig, és érdekel még a francia.

Ezt érzem a hivatásomnak, tanítani szeretnék, és ezekből a tárgyakból vagyok jó. (Franciát szívesen tanulnék)

Az lenne a kérdésem, hogy például egy magyar-német szakos tanár meg tud élni, ha mellette német korrepetálást is vállal? Például napi két órát minden nap. Mi a véleményetek? Tanárok és egyetemi hallgatók véleményére vagyok leginkább kíváncsi. Persze minden kommentnek örülök! :D


2019. szept. 26. 21:04
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha van annyi szabadidőd, hogy adj nyelvi magánórákat is, akkor azzal a kiegészítéssel együtt rendben meg lehet élni. Ha még fiatal vagy és nincs családod, akkor több időd lesz magánórákat is adni (késő délután, hétvégente, stb) és azért jó pénzeket el lehet kérni.

A húgom is ezt csinálja és tényleg viszonylag jól keres.

2019. szept. 26. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Meg
2019. szept. 27. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Kezdő tanárként nettó 140 ezer körüli összeget kapsz majd és nem biztos hogy lesz napi 2 tanítványod egész évben. Szerintem nagyon nehezen fogsz megélni. Sajnos a pedagógus pályán nem som lehetőség van az előrelépésre.


A nyelvtudással szerintem el tudsz helyezkedni nem pedagógusként kb kétszer annyiért mint a bértábla szerinti kezdő tanári bér. Ráadásul van előrelépési lehetőséged.

2019. szept. 27. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nyelvszakos diplomám van, SSCben dolgozom, háromszor annyit keresek, mint tanárként. Amit te leírtál, az heti minimum 70 óra munka. Én meg dolgozom kényelmesen 7től 3ig heti 40et.


Értem a hivatástudat mesét, de egyszerűen nem éri meg a szenvedést.

2019. szept. 27. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Nem lehet, ne haragudj, de a kormánynak nem célja az, hogy gondolkodó embereket neveljenek, ezért alacsony a tanári fizetés, hogy a tanárok otthagyják a tanári pályát, hogy tanárhiány lépjen fel.
2019. szept. 27. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én nem is csodálkozok rajta, hogy ennyire sok a szívató szemét tanár. Ilyen kevés fizetéssel állandóan frusztráltak lehetnek.
2019. szept. 28. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nagyon jól hangzik, hogy majd délután órákat adsz, csak heti 26 óra mellett délután beszélni nincs kedvem a hozzátartozóimmal, nem még plusszban tanítani....

Tehát sajnos nem.... ha nincs itthonról támogatás ne gyere erre a pályára.

2019. szept. 28. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerintem nem. Én a mai világban nem lennék tanár és a gyerekemet sem íratnám be állami iskolába, mivel annyira alacsony a tanárok bére, hogy az meglátszik a hozzáállásukon is és nagyon ritka a tényleg szakmáját és gyerekeket szerető tanár. Sajnos a kormány odáig alacsonyította a szakmát a bérek miatt, hogy egy ideje 90%-ban csak azok mennek tanárnak akiket máshova nem vettek fel és mindenáron a felsőoktatásban akarnak tanulni.

Nekem van kettő olyan osztálytársam akik pedagógusnak tanultak. Egyik ~100 ezer forint körül keres, szerencséjére kifogott egy gazdag férjet, ő tartja el hisz ennyi pénzből nem lehetne megélni. Másikuk a szüleivel és szintén hasonló összeget visz haza.

2019. okt. 12. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem van óvónő ismerősöm. Konkrétan olyan szarul keres, hogy rendes albit nem is tud bérelni csak egy kis szobát és még ígyis meg kell gondolnia mire költ. Nincs habzsi dőzsi.
2019. okt. 12. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!