Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Bölcsész végzettséggel (történ...

Bölcsész végzettséggel (történelem) és angol nyelvtudással milyen irányban kéne tovább képeznem magam, hogy meg tudjak élni?

Figyelt kérdés
Valami extrémebb (pl. svéd, holland) nyelv tanulása? Előre is köszönöm a segítséget!
2018. júl. 24. 21:05
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha még egy idegen nyelven megtanulsz erős középfokon az SSC-k tárt karokkal várnak majd. Esetleg másoddiplomán, FSZ képzésen, emelt szintű okj-n nem gondolkodtál?
2018. júl. 24. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Jelenleg is dolgozom közszférában, és valamilyen csoda folytán sikerült kifognom egy olyan meót, ahol TÉNYLEG dolgozni, horribile dictu, TÚLÓRÁZNI is kell. :D Emiatt gondolkodtam a nyelven, azt még be tudom sűríteni, de mondjuk ha teszem azt, mérnöknek akarnám magamt átképezni, a matematika/fizika tudásom fejlesztése egész egyszerűen már nem férne bele a mindennapjaimba.
2018. júl. 24. 21:21
 3/7 A kérdező kommentje:
Habár az SSC-melókhoz nem jön rosszul valamilyen gazdasái végzettség. Lehet, hogy ilyen irányban elkezdek keresni, esetleg akár csak egy fsz-t, ahogy te is írtad.
2018. júl. 24. 21:24
 4/7 anonim ***** válasza:
SSC-hez sok informatikai vonal is jó a nyelvtudás mellett például.
2018. júl. 24. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Meg egy nyelv középfokon és SSC
2018. júl. 25. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Közgáz, mérnöki, nem érdemes most már!

Ha ilyen éles váltást akarsz, akkor tanulj meg egy keresett programnyelvet/programozási technológiát, és azzal lehet olyan cég, ahova felvesznek.

Nyelvi SSC-khez nem értek kifejezetten, de oda márezzel a végzettséggel is elmehetsz.

2018. júl. 25. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nyelv nem hülyeség, de valószínűleg SSCben telefonos vagy backoffice munkával kezdenél, ahonnan nehéz kitörni, pláne ha ritka nyelved van (taapsztalat - ritka nyelveseket féltik, nem merik előléptetni, mert jaj ki jön a helyére).

Gazdasági tudás ugyanolyan mint a mérnöki, elkezdheted, de pl. pénzügyi szakember nem lesz belőled. Alap gazdasági ismeretek pár év alatt ragadnak rád az SSCben.


Én a programozást vagy a tesztelést mondanám. Python az egyik legkönnyebb nyelv, és mindkettőhöz használható. Persze ez is egy másfajta szakma és kell tanulni, de nem többet mint egy holland középfokhoz szerintem.

2018. júl. 25. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!