Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Jogi diploma megszerzése után...

Jogi diploma megszerzése után hol érdemes kezdeni dolgozni?

Figyelt kérdés
A szakvizsgáig tudom hogy a fizetés borzalmas de mégis mit ajánlotok? Angolul és németül is jól tudok. Építő jellegű jó tanácsokat várok. Köszönöm.

2019. szept. 29. 12:40
 1/7 anonim ***** válasza:
2019. szept. 29. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
19%
Egy jó programozó képzést. A jog halott, pár éven belül MI fogja végezni az összes ilyen munkát
2019. szept. 29. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
89%
Ha a jogi egyetem évei alatt nem találtál választ erre a kérdésre, akkor kár volt ott eltölteni éveket.
2019. szept. 29. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Kedves utolsó!

Sajnos ez általános jelenség a magyar jogi karon, teljes kilátástalanság jellemzi a joghallgatókat általában a jövőjüket illetően na meg csalódottság és nem tudják mire számíthatnak majd a munkaerő-piacon, illetve mihez kezdhetnek a jogi diplomájukkal. Az egyetem nem segít a jogi szakma egyes területeinek a megismerésében sajnos, ezért a végzett hallgatók nagy többsége kézenfekvő módon ügyvédjelöltnek megy mert az eléggé nagy olvasztótégely és sok helyet hirdetnek meg.

Kérdező, az Ars Boninak jó eseményei, programjai szoktak lenni ami nagyban hozzásegít információkhoz a jogi karriert illetően.

2019. szept. 29. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Utolsó, köszi.
2019. szept. 30. 17:44
 6/7 anonim ***** válasza:
38%

Nem hiszem, hogy egy joghallgatónak olyan kilátástalan élete lenne. Egészen egyszerű maga a kérdés, hol érdemes keresgélni?

Bárhol, ahol alkalmaznak jogászt!

Első körben ügyvédi irodák. Aztán nagyvállalatok, ipar.

Önkormányzatok.

Multik.

Mindnek van jogi osztálya.


Nyilván nem fogja senki azt mondani, hogy könyvelőirodákban kutakodjon, vagy fitness termekben.

Elég egyértelmű.

Szóval ha ilyen kérdést fel kell tenni, akkor továbbra is állítom, hogy a diploma megszerzése kidobott pénz volt.

Mi lesz a következő, egy nyomdász megkérdezi, hogy mégis hol a francban dolgozzon, ha megszerezte a szakmunkás bizonyítványát? Vagy egy pék? Vagy egy tanár?

Basszus, szimpatikus cégekhez be kell küldeni az önéletrajzot, ennyire életképtelen ne legyen már egy jogász végzettségű ember, mert akkor ott komoly gondok vannak!

2019. okt. 1. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

#6


Túlképzés van jogászokból, ezért nem válogathat csak úgy az állásokból, ráadásul most komolyan egy ügyvédjelölti állást ajánlani hát nem tudom, eléggé nincsenek megfizetve. A munkakörülmények meg borzalmasak sokszor a kezdő jogászoknak. A jogászi fizetések szarok ahogy vannak itthon, szóval én nem csodálom, hogy sok végzős úgy érzi rosszul választott, illetve nem tudja hogyan tovább, ez nem talpraesettség kérdése, aki talpraesett és van esze próbál külföldre nyomulni és átképezni magát at adott ország jogrendszerére.

2019. okt. 1. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!