Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek váltsak munkát?

Szerintetek váltsak munkát?

Figyelt kérdés

Szeretem a jelenlegi munkámat, mindig megdícsérnek, viszont van egy kis baj. Rengeteg feladatot magamra vállalok, és kértem a főnökömtől fizetés emelést illetve előléptetést. Csak jókat mondott rólam, viszont azt mondta, hogy még korai, és egy év múlva lehet csak róla szó. Nekem ez nagyon rosszul esett, mivel gyakorlatilag projekt manager feladatokat végzek, viszont fejlesztői fizetésért (mérnök vagyok).


Egy másik cég megkeresett, ahol felvennének 30%-al több fizetésért, egy olyan munkakörbe, aho fél évig fejlesztő lennék, hogy megismerjem a productot, aztán átlépnék managerbe (olyasmi feladatokkal amiket most is csinálok).


Szeretem a munkát, és a társaságot is, viszont nagyon csábító a magasabb fizetés, és sokat is jelentene nekem a jelenlegi élethelyzetembe (tehát nem csak azért kéne, hogy elszórjam luxus dolgokra).


Ti mit tennétek?



2019. szept. 30. 19:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Mondd a főnöködnek, hogy a másik helyen többet ajánlottak. Hidd el, hogy rögtön emelni fog. Ha meg így sem, akkor váltanék. 30%-ért nagyon is megéri.
2019. szept. 30. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

egyetértek az elsővel.


Illetve ha (hasonló szituációban lennék) akkor egyre kevesebb munkát vállalnék magamra. Mikor megkérdezik miért? Kis pénz = kis teljesítmény.

2019. szept. 30. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
84%

A mostani főnököd fejostehennek néz.


Válts!

2019. szept. 30. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
31%

És mi van akkor, ha az új helyen nem fogod szeretni sem a munkát, sem a társaságot, akkor is megéri az a beígért 30%?


Én maradnék és nem vállalnék magamra annyi munkát, hanem csak 1 év múlva lehetne csak róla szó. :)

2019. okt. 1. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Válts
2019. okt. 1. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:

Szerintem mindenkepp valts. Ha szembesited a fonokodet ezzel, akkor el kezd problemazni, hogy jaj elfogyott az idei emelesekre forditott keret, meg az ekkor emelest a Partbiztossal es Szent Peterrel is le kell egyeztetni, honapokig fog huzodni az egesz, aztan a vegen kapsz valamit, ami 99% kevesebb lesz mint a masik helyen.

Ekozben a masik ceg betolti a posztot, es elmegy az az esely.


Forras: Buta ember sajat karan :)

2019. okt. 1. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Én a helyedben a következőt tenném (és tettem is eddig mindkét munkahelyemen, bevált):

Elsőként elvállalnám az állást a magasabb fizuval, mivel tudod, hogy a főnököd nem adott többet. Ezután megírnám a felmondásomat és bemennék vele a főnökhöz, hogy a mai nappal felmondok. Meg fogja kérdezni miért, erre elmondanám, hogy ugyan szeretek itt dolgozni, a társaság sem utolsó, de pénzből élünk és a jelenlegi munka-fizetést cseppet sem érzed arányosnak. Erre el fogja venni a felmondásodat azzal hogy rendben, tudomásul veszi.


Nekem mindkét helyen a felmondás előtt néhány héttel fizetésemelést kérve megalázó összeget emeltek (itt gondolj nettó 5000-10000 forintra), mondván hogy ennyit tudnak adni. A felmondáskor csodálkoztak is, hiszen nemrég ők milyen jó fejek voltak hisz kérésre adtak is emelést ami tőlük telt. Mindkét helyen a felmondás után pár nappal behívott a főnök, hogy átgondolta a dolgot, és mivel nagyon jó munkaerő vagyok mindenképp szeretnének megtartani, áruljam el mennyit adnak az új helyen ők legalább annyit vagy még többet adnak. Elárultam és láss csodát: rögtön lett volna pénz a fizetésemelésre. Ezután még visszamondhatod az elfogadott ajánlatot (persze csak ha még nem írtál alá semmit!), teljesen megértőek lesznek hisz nem ritka hogy ilyen esetben. Én nem maradtam egyik helyen sem, mert nekem az az elvem hogy addig becsüljék meg a kollégát amíg ott van, de az esetek 99%-ában ez beválik, tehát ha csak a pénz miatt mennél próbáld meg.


Egyébként a helyedben én lelépnék onnan akárhogy is alakuljon.

2019. okt. 1. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Válts.
2019. okt. 12. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Szerintem válts.
2019. okt. 12. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

7# köszi a részletes hsz-odat, tanulhatunk belőle.


Kedves Kérdező, szerintem is válts! Próbáld meg, ahogy a 7. javasolta. Hányszor hallottam már a munkahelyemen, hogy: mennék, de hát a társaság... Miközben a társaság folyton cserélődik, a kollégá(i)m meg a helyükön vannak... Azért maradj, mert jó a társaság? Ők nem mernek váltani, azért, mert. Ha lehetne, lelépnének és ott hagynának. A 30% elég sok.


4# butaságot írsz, mármint előre aggódni azért, hogy nem lesz jó a munka, a kollégák, a társaság? Ne már... 50% esély, hogy jó lesz a munka és a társaság. Csak az aggódás miatt megintcsak ne maradjon a Kérdező azon a helyen, ahol most van. Igény van a munkájára, használja ki, és ezt nem negatív értelemben mondom. A mostani munkahelyén is van igény rá, de hát minek is emeljenek? Dolgozik így is a kedves Kérdező!

2019. okt. 12. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!