Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Revolut kártyára szeretném...

Revolut kártyára szeretném majd kapni a fizetésem, milyen megoldás létezik?

Figyelt kérdés
Ugye ha a munkáltató utal nekem pénzt, az a külföldi számla miatt levonással jár. Viszont szeretném a lehető legjobban hanyagolni a bankot, és más kártyára utaltatni a pénzem, szóval mit tudok tenni?

2019. okt. 3. 14:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Semmit, nem kötelesek külföldi számlára utalni
2019. okt. 3. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
22%

Azért bátor vagy! Azt ugye tudod hogy ha fizetésképtelen lesz az angol cég akkor nincs ám betétbiztosítás 100.000 euróig mint az összes magyar banknál! Akkor futhatsz a pénzed után...



Ahogy írták, ha a munkáltatód vállalja a pluszköltséget akkor utalja, ha nem akkor nem.

2019. okt. 3. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Értem, köszi szépen. Esetleg valami más, hasonló cég nem létezik, amelyiknek van magyar számlája, és onnan tudom magamnak küldeni tovább?
2019. okt. 3. 16:11
 4/13 anonim ***** válasza:

"Azt ugye tudod hogy ha fizetésképtelen lesz az angol cég akkor nincs ám betétbiztosítás 100.000 euróig mint az összes magyar banknál!"


Ez csak akkor van, ha a angol bank szűnik meg, ahol a pénzt tárolják, a Revolut csődje esetén a semmilyen pénz nem veszik el.

2019. okt. 3. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
57%
A pénzt nem tárolják, a fizetőeszköz manapság már nem a készpénz és ha a Revolut becsődöl akkor annak semmi köze nem lesz a banknak ahol a pénzük van. A revolut lehet fizetésképtelen a banktól függetlenül is ahogy akármilyen vállalkozás is, hiába tartja a pénzt a bankban. Olvasgass egy kicsit...
2019. okt. 3. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
54%

A Revolut a betétesek pénzét a Barclays és Lloyd's bankokban tartja, így a Revolut esetleges csődje nem érinti a számlatulajdonosokat. Az mondjuk igaz, hogy a pénz nincs védve a fenti két bank csődje ellen.

Kérdező: "nemsokára" jönnek a helyi bankszámlaszámok Revolutnál, elvileg.

2019. okt. 3. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
még mindig nem érted. A Quaestor cég is bankokban és befektetésekben tartotta a pénzt. És nem a bank ment tönkre ahol a pénz volt... és ott sem volt befektetésvédelmi alap...
2019. okt. 3. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
76%

De. Én -- veled ellentétben -- értem. A Quaestor egy befektetési cég volt, amely inszolvenssé vált. Magyarul elköltötték az ügyfelek pénzét, és nem jött be. A Revolut nem költi el a pénzedet.

[link]

2019. okt. 3. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nem kártyára utal hanem számlára. A számlád meg Angkiaban van.Ahogy írták nem köteles oda utalni.Én az egyik munkáltatótól Leopayre kapom 9 éve. Mégsem vagyok nagyon előrébb. Pénzt pl. be se tudok rá tenni itthon, mint efy parszat firuntos szamla esetében amin többet forgatok meg mint Leopayen.Illetve pl. tavaly voltak már zárolási gondok ott is.Volt akkor akinek 20.000 euroja ragadt bent.Nem fért hozzá. Szóval védelem nem nagyon van.Jó dolog, de max transzferre.
2019. okt. 3. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Végre valaki aki átlátja...
2019. okt. 3. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!