Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Táppénzt utólag küldik?

Táppénzt utólag küldik?

Figyelt kérdés

Szóval szeptemberben volt 6 nap Amikor beteg voltam és nem tudtam dolgozni ebből 3 nap beteg szabadság 3.nap tp

Szeptember végén kaptam 3 nap táppénzt számlára be adastol számolják vagy utólag küldik vagy ez hogy van? Augusztusban is volt 3 nap amikor nem voltam elvileg az is betegszabadság

Nem értem..


2019. okt. 5. 08:36
 1/5 A kérdező kommentje:

És akkor mi van ha kevesebbel vagyok be jelentve mint amit kapok

Minimal bérrel vagyok bejelentve de szakmunkás bért kapok ilyenkor hogy számolják el?

2019. okt. 5. 08:39
 2/5 anonim ***** válasza:
Egy évben 15 nap betegszabadság jár ( ha év közben kezdtél, akkor időarányosan). Táppénzt csak akkor adnak, ha a 15 napod elfogyott. Ezt a 15 napot a munkáltató állja, a tp-t az állam és a bejelentett béred az alapja. Mindkettőt orvosi igazolással kell alátámasztani. A betegszabit a béreddel együtt kapod, a táppénzt meg utólag, attól függ mikor adta be a kérelmet a munkáltató (az orvosi papírt azért kell minél előbb bevinni).
2019. okt. 5. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"Minimal bérrel vagyok bejelentve de szakmunkás bért kapok ilyenkor hogy számolják el?"


Természetesen a bejelentett, azaz minimálbér után számolják a táppénzt.

2019. okt. 5. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem, b+, előre küldik...


Azt írod, 3 nap volt tp,ennyit kaptál szept végén, akkor mit vársz még?

2019. okt. 5. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"Minimal bérrel vagyok bejelentve de szakmunkás bért kapok ilyenkor hogy számolják el?"


Ezt a "bejelentve" dolgot soha nem értettem.


A munkáltató nem bejelent valamilyen bérre, hanem a havonta számfejtett béredről havonta bevallást ad be az adóhatóságnak. A bér nem biztos, hogy minden hónapban ugyanakkora. Túlóra, keresőképtelen állomány stb. befolyásolhatja a mértékét. Ha kevesebben számfejtett valamiért, akkor kevesebbről ad be bevallást havonta, ha többet számfejt, mint ami a szerződésedben szerepel, akkor a "többről" adja be a havi bevallást.


A táppénz alapja az a bér lesz, amit hivatalosan számfejtenek Neked és alapját képezi a pénzbeli egészségbiztosítási járuléknak. Ezeket a bruttó béreket egy bizonyos időszakra vizsgálják, tehát nem a legutolsó havi bruttó béred alapján fogják meghatározni feltétlenül. Jogszabály leírja, hogy milyen feltételek esetén milyen időszakra eső jövedelmet vesznek figyelembe hozzá.

2019. okt. 6. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!