Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A táppénzt külön kapom?

A táppénzt külön kapom?

Figyelt kérdés
Múlt hónap elején beteg lettem. Ma megkaptam a számlámra a fizetésem, a nettó 50 százalékánál is kevesebb. Azt tudom, hogy 15 napig betegszabadsággal számolnak és ezt a munkáltató fizeti (70%). Utána jön a táppénz, ez nekem 60%. Mielőtt felhívnám a munkahelyem, jól gondolom hogy ez a most kapott összeg csak a betegszabadság rész és a táppénzt még külön meg fogom kapni? Még mindig ki vagyok írva, ezt hogyan szokták intézni, hogyan és mikor kapom meg?

2019. jún. 3. 13:24
 1/6 anonim ***** válasza:

A munkáltatód tb kifizetőhely? (100 fő feletti a dolgozó létszám?)

Mikor adtad le a táppénzes papírod?

2019. jún. 3. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nem TB kifizetőhely a munkahelyem (szerintem), kb. 20 főt foglalkoztat.

Május 29-én adtam le a könyvelőnek az Orvosi igazolás a keresőképtelen állományba vételről ill. Orvosi igazolás folyamatos keresőképtelenségről papírokat.

2019. jún. 3. 13:37
 3/6 anonim ***** válasza:

100 fő fölött kifizetőhely.

Így mindenképpen külön kapod meg, mert majd a kormányhivatal cst tb főosztálya utal vagy viszi a postás. Az ügyintézési idejük változó, elvileg beérkezéstől számított 8 nap.

2019. jún. 3. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Amúgy úgy intézik, hogy a könyvelő beküldi a szükséges doksikat a kormányhivatlnak. Ma már ez elektronikusan megy cég kapun. Lehet még csak a könyvelőd csak a számfejtés után fogja beküldeni, de lehet beküldte már múlthéten. Majd a hivatal érkezteti, ha hiányos akkor hiánypótlást kér, és ha minden meg van csak onnan ketyeg a 8 nap.
2019. jún. 3. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mindig egyben kell elutatlni. ha havi nettó 100 000 a fizetésed ez csak példa most, és kihagytál mondjuk 5 napot akkor le kell vonni 5xnapibér -30 %. Akkor utalnak kb 70-80 000 ft.t Ennyi. RÓzsaszín papír kell az orvostól.
2019. jún. 3. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A táppénzt a kormányhivatal utalja nem a munkahelyed. De ha nem írta be a bankszámlaszámod, akkor a postás hozza.
2019. jún. 3. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!