Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Van olyan, hogy valaki hiába...

Van olyan, hogy valaki hiába tanul évekig, mégis a végzettséget nem igénylő munka a sorsa?

Figyelt kérdés
Hiába szerez diplomát, hiába tanul jól, képzi magát a sulin kívül is, szerez másból is papírt, diplomát és mégse....
2019. okt. 6. 12:47
 1/10 anonim ***** válasza:
86%

Mert bár diplomát szerzett de alapvetően teljesen sötét a munkájához. Meg a családomban is tudok ilyet.

Nem mindenki valo minden munkához.

2019. okt. 6. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
70%
Nincs, nem volt ilyenre még példa soha a világon.
2019. okt. 6. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Talán rosszak a kommunikációs képességei.


Semmit nem ér ezer végzettség sem, ha néma kuka vagy, nem mersz mások szemébe nézni, nem tudsz rendesen megszólalni, vagy egyéb kommunikációs defekted van. (Amiről talan te sem tudsz.)

2019. okt. 6. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

A családomban is van olyan, aki egész egyszerűen hiába tanult rendszeresen új szakmát, végzett el új tanfolyamot, nagyrészt kulimunkája volt és irodába például sohasem jutott be.


Eddig én is ilyen vagyok.

Nem vagyok kuka interjúkon, sőt.

Amúgy leginkább be se hívnak, de más munkákra pedig felvesznek azért.

2019. okt. 6. 13:15
 5/10 anonim ***** válasza:
2019. okt. 6. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
A kereset nálam legalább negyedrangú, de köszi.
2019. okt. 6. 14:15
 7/10 anonim ***** válasza:
mit tanultál?
2019. okt. 6. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Itt már láttam olyat, aki verte az asztalt, hogy neki három diplomája meg jét OKJs képzése van, de mégse kap normálisan fizető állást sehol. Aztán kiderült, hogy a három diplomát valahogy úgy érti, hogy magyar-történelem tanár és bölcsész (nem biztos, hogy pont ez, de valami hasonlóan piacképtelen és csak szódával három). Az OKJs képzések meg szintén valami rekreáció-szociális gondozó szintű dolgok.


Azért ahhoz kell némi ész, hogy ne csak gyűjtögesse az ember a papírokat, hanem lássa, mi a piacképes.

2019. okt. 6. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A nagybátyám anno kohómérnöki végzettséggel (Miskolc) elment teherautó sofőrnek. A diplomájával az 1990-s évek elejétől nem tudott dolgozni. Évekig kamionozott, majd most újra egy bútoráruház teherautó sofőrje. Jól el van, pedig már 60 éves.
2019. okt. 6. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
68%

Ha Bivalyröcsögén nincs se könyvtár, se kultúrház, se bábszínház, se népitánc-csoport, se hímzőszakkör - akkor hiába íratkozol be könyvtár-andragógia szakra, vagy hiába végzel népművelő OKJ-s képzést, a kocsmában meg a helyi kisboltban nem fogsz tudni ezekkel a végzettségekkel elhelyezkedni.

Mindig is irigyeltem az olyan emberek "optimizmusá"t, akik a a lakóhelyükön vagy a környéken nem lévő szakmát választottak szakiránynak ...

2019. okt. 6. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!