Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A minimálbéres órabér az a...

A minimálbéres órabér az a minimum órabér amit bármilyen munkára ki kell fizetni ez alá menni semmiféle indokkal nem lehet?

Figyelt kérdés

A cég, a főnök kiadta az épületet egy rendezvényre és kell 1 db ember aki „ügyel“. Voltaképp semmit se kell csinálni csak nyitni zárni de végig ott kell lenni (8-20h, vagyis 12 órát).

A közbenső időben elmenni nem lehet de kb azt csinálok amit akarok.

És erre a 12 órára 5000-et akarnak fizetni vagyis 416 ft-os órabér. Ami a minimél órabér alatt van.

Mindezt azzal az indokkal hogy hát semmit se kell csinálni.

De jól tudom, hogy a nettó minimál órabér alá nem mehetnek még akkor se ha csak ülni kell és nézni ki a fejemből?


2019. okt. 8. 13:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
92%
Ha az egész munka fekete, és gondolom az, akkor bármit megcsinálhatnak.
2019. okt. 8. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen megteheti te meg mrgtehetexhigy nem vállalod
2019. okt. 8. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Kedves munkaügyis troll, tavasszal már futottál egy kört ezzel az uniós választások előtt (micccsoda véletlen, most is épp választások előtt vagyunk) - és végighisztizted a gyakorit, hogy Te ugyan 5 ezerért nem vállalod a portás szerepet.

Bár azóta már többször rákérdeztem, mi lett a vége a történetnek, választ azóta sem kaptam... (elvállaltad vagy sem)


Mivel ezut az összeget feketén kapnád úgyis (ezt a múltkor nem felejtetted el megemlíteni, most igen), ezért teljesen mindegy, hogy HIVATALOSAN mennyi a minimálbér.


Vagy elvállalod vagy nem - ennyi.

2019. okt. 8. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

"(micccsoda véletlen, most is épp választások előtt vagy


HÁT MICSODA véletlen hogy most is épp uaz a szitu... csak épp most nem a választás miatt adják ki.

És mi lett a vége? Az lett a vége hogy nem vállaltam erre a főnök behívott hogy oké akkor nem, de akkor vehetem a kalapom. Erre vállaltam.

Most az a különbség hogy van két jelölt is aki vállalná így lehet nem 5-ért de 2-3-ért fog ott ül ni az aki (nem én leszek).

Mert van aki meg annyira örül ennek az "álomnak" hogy közli ő 2-ért is vállalja.

2019. okt. 8. 14:55
 5/12 A kérdező kommentje:

De még véletlenül se mondjuk ki hogy igen ennyi órabér az etikátlan törvénytelen. Ráadásként még fekete is az egész így duplán triplán törvénytelen.

Nem , ezt még véletlenül se írjuk le.

2019. okt. 8. 15:06
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Az első válaszoló vagyok, és pont ezt írtam le. Ha esetleg nem volt világos.
2019. okt. 8. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

szóval akkor röviden kuss és nyelj le bármit vagy repülsz.

jog etika törvény? kit érdekel. ez lenne a lényeg?

2019. okt. 8. 15:10
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

"jog etika törvény? kit érdekel. ez lenne a lényeg?"


Nincs munkaszerződés, nincs mire hivatkozni. Ezért hívják fekete munkának.

2019. okt. 8. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
En 24 eves roma srac vagyok, kb 1 óra alatt keresek ennyit a keresrtt szakmammal, gondolom irigyelsz, pedig neked is szabad tanulni...
2019. okt. 8. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

"Nincs munkaszerződés, nincs mire hivatkozni. "


Van! Hogyne lenne. Miért ne lenne.

És akkor mi van? Semmi.

Attól még mert én szerződéssel bejelentve ott vagyok H-P attól még berendelhetnek feketén szombatra...

Mert miért ne tehetnék meg.

Én meg mondhatok nemet csak akkor többet nem kell bemenni. Ha szerződés van akkor se.

2019. okt. 8. 17:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!