Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Titeket is hívtak már be...

Titeket is hívtak már be olyan állásinterjúra, ahova igazából nem volt elegendő tudásotok? Miért csinálják? Hogyan kell lereagálni?

Figyelt kérdés

Én életem során azt hiszem, 3-szor voltam olyan interjún, ahova behívtak ugyan, de a jelenlevő szakmai vezető(k) nem is igazán mertek tőlem kérdezni, vagy ha kérdeztek, hozzá is tették, hogy valószínűleg nem fognak választ kapni. Olyan is volt, hogy előttem beszélték meg, hogy mégis vajon mire tudnának engem alkalmazni, merthogy a szóban forgó pozícióban biztosan nem...


Holnap is lesz egy valószínűleg ilyen kimenetelű interjúm.

Szerintetek megéri egyáltalán elmennem?



Az ilyenekre amúgy a HR hív be anélkül, hogy megmutatnák a CV-ket a szakmai vezetőknek?


2019. okt. 17. 14:05
1 2
 1/15 anonim válasza:
88%

Hát ha esélyes, hogy nem kapod meg a munkát, akkor nem. Ha nem jár sok utazással az interjú, akkor menj el, mert max 1 interjús tapasztalattal több.

Egyébként igen, szerintem mással is előfordul hogy behívják, úgy hogy már előre tudják nem ő lesz az ember.. mondjuk erre jó, ha előtte van egy skypos/telefonos előszűrés és akkor nincs felesleges kör.

2019. okt. 17. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
81%

Sok helyen előfordul, hogy pl. a felső vezetés vagy az anya vállalat azt mondja, hogy X határidőig bővülni kell Y emberrel.

Ha viszont nincs elég szakember megfelelő tudással, a számokat akkor is teljesíteni kell, így előfordul, hogy kevésbé kompetens embereket is felvesznek.

2019. okt. 17. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
69%
Nekem a fejvadászokkal van ilyen tapasztalatom. Kellemetlen szitu. Még egyszer nem megyek bele.
2019. okt. 17. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
90%

Egy ilyen volt, fejvadász hívott be és csak a fejvadásznál voltam csoportos interjún a cégig nem jutottam el.

Mivel két nyelvet beszéltem már akkor is vállalható szinten behívtak valami idegen nyelvű kapcsolattartói csoportos interjúra.

Pályakezdőként, iskolában szerzett nyelvtudással beültettek 5-6 olyan ember közé akik mindegyike vagy több év szakmai tapasztalattal és ezzel együtt gyakorlati nyelvtudással rendelkezett, vagy éveket töltött külföldön au-pair-ként pl. Vér ciki volt, tuti azért hívtak be, hogy a minimum szintet meghatározzák...

2019. okt. 17. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
89%

Nekem olyan volt, hogy a válaszommal nem értettek egyet és ennek alpári stílusban adtak hangot, mindennek elhordtak, hogy még erre sem tudok válaszolni...

Mivel az okostelefonok korát éljük, rákerestem neten és bebizonyítottam, hogy pont ellenkezőleg itt ismét ők tévedtek.


Nem is értem, miért sértődtek meg olyan szinten, hogy biztonsági embert kellett egyből hívniuk, részemről beérem a nem egymást keressük elutasítással is.

2019. okt. 17. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
83%

Egyszer, fejvadászos előinterjú volt elmondtam mihez értek, mihez nem, mit akarok csinálni....majd behívtak interjúra, hogy pont nekem való álommeló

2 megyével arrébb, tömegközlekedéssel és taxival 2*3 óra:

Interjú: 10 perc alatt kiderül, hogy német nyelven perfekt, tervezéshez értő villamosmérnök kell nekik- világosan leírva az életrajzomban, hogy angolul beszélek és kohász vagyok és nem szeretnék új termék bevezetéssel foglalkozni


Ráadásul a potya út a pénztárcámnak se tett jót a 2009 válság közepén, 6 hónapja nem volt munkám,


Azóta szerencsére engem keresnek meg inkább, de soha nem megyek sehová telefonos beszélgetés nélkül

2019. okt. 17. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
81%

#5, ez milyen terület volt?

Simán felálltam volna és ott hagyom őket

2019. okt. 17. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Konkurens egyetem akart átcsábítani hozzájuk, de inkább csak **** méregetés volt!
2019. okt. 17. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
80%
#8, kapják be 😂
2019. okt. 17. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
82%

Vannak felesleges interjúk, ez egy tipikus példája annak.


Engem egyszer hívtak be egy olyan pozícó miatt amihez mindenképp vezetői tudás kellett volna. Mondták is hogy igazából szimpi vagyok meg minden de hát nincs tapasztalatom a pozícióban. Kérdeztem h akkor meg minek hívtak be. Mondták hogy azért hátha meglátják s lehetőséget bennem. Na jah, ez szép volna de nem akkor ha más tapasztaltabb emberekkel kell versenyezni akik kétszer annyit tudnak.

2019. okt. 17. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!