Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Titeket is hívtak már be...

Titeket is hívtak már be olyan állásinterjúra, ahova igazából nem volt elegendő tudásotok? Miért csinálják? Hogyan kell lereagálni?

Figyelt kérdés

Én életem során azt hiszem, 3-szor voltam olyan interjún, ahova behívtak ugyan, de a jelenlevő szakmai vezető(k) nem is igazán mertek tőlem kérdezni, vagy ha kérdeztek, hozzá is tették, hogy valószínűleg nem fognak választ kapni. Olyan is volt, hogy előttem beszélték meg, hogy mégis vajon mire tudnának engem alkalmazni, merthogy a szóban forgó pozícióban biztosan nem...


Holnap is lesz egy valószínűleg ilyen kimenetelű interjúm.

Szerintetek megéri egyáltalán elmennem?



Az ilyenekre amúgy a HR hív be anélkül, hogy megmutatnák a CV-ket a szakmai vezetőknek?


2019. okt. 17. 14:05
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
55%

Velem is volt már sokszor.

Sőt, mikor egy multinál dolgoztam egy összejövetelen az egyik menedzser kicsit fennhéjázón előadta, hogy 30 interjúból csak 1 embert tud felvenni!

Ez is csak azért interjúztat hogy minél több emberrel bájcseveghessen, megismerhesse az életüket, stb.

2019. okt. 17. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Ó, nekem már volt mindenféle "felesleges" interjúm. Olyan is, ahová "túl sok" volt a tudásom, ugyanis betanított munkára jelentkeztem, biztosra akartam menni.. Egy órás interjú volt, megmutatták a munkaterületet is. Másnap jött az email, hogy nem rám esett a választás. Ez több hónapja volt, az állást azóta is folyamatosan hirdetik, különböző oldalakon, más-más megfogalmazásban.

Aztán egy majdnem hasonló, szintén 8 általánost igénylő munkára jelentkeztem, erre felhívtak, hogy az önéletrajzom alapján irodai munkát tudnak ajánlani. Persze, hogy örültem. Elmentem az interjúra, ahol szó szerint porig aláztak. "Hogy vegyen fel, ha az önéletrajzomban ilyen-olyan hiányosságok vannak, stb. ". Mondtam, hogy én nem is erre jelentkeztem, hanem csomagoló munkára. "Azt már betöltötték, meg ott úgysem tudnának annyi pénzt adni, mint az irodában." Sírni tudtam volna... Persze, egyikre sem vettek fel. Visszajelzést sem kaptam.

Volt még olyan, hogy kb. 10-en vártunk egyszerre, mikor végül behívtak, pár perc után közölték, hogy "annyi fizetésből, amit ők tudnak adni, én úgysem tudnék megélni, köszönik. "...

Tudnák még mesélni, mert nagyon régóta keresek munkát, eljutottam sok interjúig, mégis sikertelenül.

2019. okt. 18. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

#10: Az ilyen eset teljesen normális.

Én is csináltam már, hogy egy évvel korábban gyakornoki helyre jelentkezőt nem vettük fel, de megfelelt volna alapvetően (volt jobb), egy év múlva visszahívattam és kapott teljes munkaidős állást. Az is próba szerencse volt, hogy milyen lesz.

2019. okt. 18. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tapasztalatokat!

Ezek szerint közel sem vagyok egyedül.



Bááát, rendesek voltak ma, deee...

Egy embert keresnek csak, még akkor lett volna esélyem, ha többet. Egyikőjük amúgy el is szólta magát...

2019. okt. 18. 20:43
 15/15 anonim ***** válasza:
77%
Engem is hívtak be ilyenre. Hr-es hibázott. Valóban jelentkeztem oda állásra, de másik területre és pályakezdő pozícióra. Vártam az interjút, bementem és bemutatkozott xy x terület vezetője. Gondoltam miért ő hallgat meg, hát mi köze van az én “célzott” területemre. Elmondta kit keres és mit vár. Itt már tudtam, hogy hiba van, mert kapásból 5 ev tapasztalatot kért, de én 1 percig se dolgoztam a területen. Azért belementem a játékba és próbáltam eladni magam. 4 nap múlva hívtak h felvettek. Az egyik legnagyobb hazai multihoz kerültem be, egy olyan pozícióba amiről álmodni se mertem volna.
2019. okt. 19. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!