Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért mondják hogy munkaerőhiá...

Miért mondják hogy munkaerőhiány van?

Figyelt kérdés

Most is szinte csak protekcióval tudsz munkát találni, meg pofára válogatnak úgy mint régen. Egy állásra még mindig százan jelenkeznek.


Az a furcsa, azt mondják hiány van, de ezt senki sem tapasztalja.


Lehet azt mondjátok, hogy kormány propaganda, de az ellenzéki Index, 444, stb. is munkaerőhiányról beszél.



Akkor hogy is van ez?



2019. okt. 18. 12:59
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Csak bizonyos területeken van hiány, de ott viszont hatalmas.
2019. okt. 18. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
91%
Nem mindenhol van hiány és nem mindegy milyen szakmából.
2019. okt. 18. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
91%

A legtöbb helyen nem mennyiségi, hanem minőségi hiány van.

Jó szakembert nehéz találni.

2019. okt. 18. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
42%

Ha egy mérnök kellene, akkor nem sokra megyek 500 olyannal, akinek legfeljebb 8 általánosa van!

A hiány a mérnökökben van ebben az esetben és akik meg nem kapnak munkát, azoknak semmi képzettsége sincs!

2019. okt. 18. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
65%

Attól még, hogy te csak protekcióval tudsz munkát találni, a munkaerőhiány valós. Ha szerinted csak az "ellenzéki" 444 vagy Index találja ki, akkor próbálj meg szakembert hívni BÁRMILYEN munkára, legyen az kőműves, festő, vízvezetékszerelő stb.) vagy próbálj meg elmenni bármilyen orvoshoz kivizsgálásra, vagy feküdj be bármelyik kórházba, aztán várd szépen, hogy hozzád is odamenjen egy ápoló, vagy csak sétálj az utcákon és nézd meg, hogy kb. minden üzletre ki van írva, hogy eladókat keresnek, éttermekbe személyzetet.


Én most váltottam munkahelyet (nem, nem protekcióval kerültem be, hanem a tudásommal) és alig találtak a helyemre embert. Sőt, ahonnan eljöttem multiban, folyamatosan 100-200 betöltetlen állás van és egyre nehezebben találnak munkaerőt. Vagy szerinted annak a lassan egy millió külföldre emigrált dolgozókorú magyar helyett most kik dolgoznak??

2019. okt. 18. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
64%

Nem mindenhol van munkaerőhiány még mindig.

Sok helyen nagyobb probléma, hogy mennyiség még lenne is, de minőség az nincs, viszont a szinten aluliak meg nevetségesen nagy pénzeket kérnek

2019. okt. 18. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
14%
Mennyi a munkanélküliségi ráta? 3,5%?
2019. okt. 18. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
61%
Képzetlen emberekből sosem lesz hiány.
2019. okt. 18. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
65%

Függ az országrésztől és hogy milyen munkaerőből van hiány. Ahol én dolgozok multi már Romániából és Ukrajnából toboroz operátorokat, mert nincs elég, valamint voltak/vannak pozíciók amik 1-1,5 évig nem voltak betöltve és inkább addig kihelyezték máshova ezeket a feladatokat, de nem vettek fel alkalmatlan szakembereket.


De bolti eladókat is keresnek rengeteg helyre keresnek illetve a kórházban orvos és nővér hiány van, több háziorvos is már nyugdíjasként dolgozik.

2019. okt. 18. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
45%
Ha az IQ-d meguti a 90-et, amit ketlek, akkor a cikkben, odaszoktak irni a valaszt is.
2019. okt. 18. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!