Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit jelent ez az akkora...

Mit jelent ez az akkora munkaerőhiány van, hogy az nem dolgozik, aki nem akar?

Figyelt kérdés
Év közben dolgozom rendesen, 8 éve kaptam ezt a melót. De a nyaram szabad. Van pincér végzettségem, gondoltam beadom a jelentkezést a Balatonra. 17 helyre adtam be május végén konyhai kisegítői v pincéri állásra (pesti vagyok, szállást kellett volna biztosítaniuk, pl faházikót), ebből 1 ről jött vissza, hogy továbbítjuk az önéletrajzodat. Azóta is várom a választ tőlük...Tavaly és tavaly előtt szintén voltam a Balaton job hirdetésein Pesten, ahol toboroztak. 3 haverommal mentünk, köztük van szakács is. Mondták, hogy adjuk le a jelentkezést, milyen munkakört akarunk betölteni stb. Azóta is várjuk onnan is a visszajelzést....Nevetséges az egész. Szerintem absz nincs munkaerőhiány ott. Vagy ha van is 1-2 napig, és azonnal betöltik ismerősökkel. De máshol is ezt tapasztalom, hogy 100 ból 1 helyre ha behívnak interjúra. Pedig angolul is rendkívül jól beszélek.
2019. aug. 30. 08:38
 1/8 A kérdező kommentje:
Lehet persze egy mérnökinfón, vagy gépészmérnökin más a helyzet, vagy orvosoknál, tanároknál. De szinte minden áshol tömve van a piac és a kamu az álláshirdetés is.
2019. aug. 30. 08:40
 2/8 anonim ***** válasza:
81%

Te ezt tapasztalod, más meg mást. Engem pl heti három állásajánlattal találnak meg.


De mi a kérdés?


Van munkaerőhiány, csak nem olyat keresnek, mint te.

2019. aug. 30. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ne közvetítőn keresztül keress, hanem direktbe az éttermeknél. A közvetítő se ingyen dolgozik, így inkább külső megkeresés élvez előnyt.
2019. aug. 30. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
88%

Az nem dolgozik, aki nem akar - ez igaz

Az nem dologzik a saját szakmájában, aki nem akar - ez nem


Leírtad, hogy "konyhai kisegítői v pincéri állásra" adtad be a jelentkezéseidet. Add be 1-2 McDonalds-ba pl., tuti felvesznek.

2019. aug. 30. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
67%

Propaganda.


Ertelmes, normalisan fizeto munkat nagyon nehez talalni,

Kiveve, ha tapasztalt programozo az illeto.


Bar sok embernek a netto 300 is kiemelkedo ber.

2019. aug. 30. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
81%
Azt jelenti hogy ha akarsz tudsz dolgozni
2019. aug. 30. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 TappancsMancs ***** válasza:
100%

Különböző munkakörökre különböző a kereslet, és még időben is eloszlik, hogy hova mikor nagyobb vagy kisebb a kereslet. Lényegében ennyi a dolog.


Tehát nincs minden pozícióra nagy igény és hiány, hanem vannak bizonyos hiányszakmák, mint a mérnök, programozó, stb. De a legtöbb bakit sajnos magad követted el, mégpedig minden lehetséges ponton.


A balatoni vendéglátós állások azok idényszerűen megnövekszenek és szerintem simán lekésted, ennyi, mert arra sokan eleve készülnek és lehet még előbb pályáztak, mint te, s addigra beteltek a pozik, mire te május végén egyáltalán hozzákezdtél. Másik lehetőség, hogy te is időben jelentkeztél, csak ha van valamire mondjuk 10 alkalmas jelentkező, akkor lehet te pont nem kerülsz be, tehát peched volt. És egyéb okok is előfordulhatnak. De van itt más is.


Visszajelzést azt sajnos nem annyira szoktak küldeni, ha más lett felvéve az állásra, tehát ne várj mindenképpen még egy emailt se. Úgy egyébként szerintem, a május vége az balatoni idény munkára már eleve késő, addigra szerintem simán betelnek ezek a nyitott állások, sőt szerintem már a május elejére is betelnek, mert már akkor jön a jobb idő és ez időjárás függő terület.


Másik. Ha egyben beadod két ilyen más jellegű pozícióra, mint a konyhai kisegítő és a pincér a jelentkezésedet, azt azt jelenti, hogy nincs az egyikben kimondott gyakorlatod, hanem neked mindegy milyen munka akad. Ezt lehet leszűrni belőle és a felvételiztetők is láthatják benne, hogy neked mindegy. És akkor inkább veszik fel azt aki kimondottan pincérnek jelentkezik.


Ami még baki a kivitelezésben, az annyi, hogy a 17 hely az nagyon kevés jelentkezés, még Siófok és Balatonföldvár között is több hely van, nemhogy az egész Balaton körül. De még csak Siófokon is több hely van, mint 17 lehetőség. Nem tudom hova küldtél jelentkezéseket, de neked szóba jöhet étterem, pizzéria, kávézó, motel, hotel, panzió és még talán akad egyéb is. Legközelebb legalább 100 helyre jelentkezz és még április második, vagy max harmadik hetében, tehát előre, még a szezonnyitás előtt. És szerintem inkább csak a pincér ha már van végzettséged és az angolod is jó, hagyd a konyhai kisegítőt.


Meg nekem gyanús, hogy érdemes lenne az önéletrajzra rákeresned, és megírnod úgy nagyon jóra... Vannak infók bőven a neten.


A következő szezonra előre készülj és egy jó pályázattal, és biztos rendben is lesz. Fontos, hogy hagyj a pályáztatóknak 2 hetet, de inkább 3-at, hogy el tudják dönteni és szezonnyitásra neked is legyen időd ott is lenni.

2019. aug. 30. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 TappancsMancs ***** válasza:
100%

Szóval gondolom átlátod a helyzetet. Te beadtál kevés és rossz pályázatot. Nem hangzik az jól, ha - és bocsánat az érzékletes kifejezésért - ha valaki pincér végzettséggel és jó angollal mindegy mit kap, akár konyhai kisegítőnek is elmenne. Azt sugallja, hogy nem vagy annyira jó, hogy pincérnek tudj menni.


/És tényleg bocsi a konyhai kisegítőktől, de ezt így lehetett jól kifejezni. Én is voltam fiatal, csináltam effélét, mert fiatalság és buli van és akármi :)/

2019. aug. 30. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!