Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Budapesten mennyit keres kb...

Budapesten mennyit keres kb egy ápoló?

Figyelt kérdés

Jelenleg megyeszékhelyen lakom és dolgozom. Viszont itt nincs annyi munkalehetőség, mint Pesten, ahogy elnézem.

Diplomás ápolóként klinikán kb átlagban 250 ezret keresek nettóban. Korábban dolgoztam magánklinikán is, ott nettó 180 ezret kerestem.

Albérletben lakunk párommal, 80 e + rezsi, kb havi 100 e.


Az lenne a kérdésem, hogy mennyit lehet Budapesten keresni, akár állami szektorban, akár magánban?



2019. okt. 19. 15:52
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

Én kb. 430 ezer nettót (plusz juttatásokat) keresek úgy budapesti állami vállalatnál, hogy nem kifejezetten a "szakmámban" dolgozom (mert ahhoz mondjuk szakvizsga is kéne) de szerintem a szakvizsázottak se keresnek sokkal többet nálam a vállalatnál.

Munkakörök vannak. Annak megfelelsz, vagy nem. Ha igen, kapod érte az azért járó fizetést, illetve ha jónak találnak, akkor a plusz béremelést. Ennyi.

Ja, és én ezért 8 órában dolgozom heti 5 napon, rugalmas időbeosztással (tehát lehet egyik nap 4, másik nap 10 óra, ahogy akarom).

Lehet elgondolkodni ezen.

2019. okt. 19. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
Uh az igen. Megkerdeztem, hogy milyen munkakorben dolgozol?
2019. okt. 19. 22:36
 13/24 anonim ***** válasza:

"Minden évben megyünk nyaralni, havi kb. 200ezer elmegy a rezsire, a kocsira és a kajára és egyéb dolgokra."


Ha éves 2,5 millió megtakarítás van, az havi kb 210e. 200e rezsi, kocsi, kaja.

És akkor nagyjából el is fogyott a fizutok. De akkor miből veszel új ruhákat, cipőket? Miből mész nyaralni?

Soha nem mentek étterembe, pizzeriaba vagy mondjuk állatkertbe, strandra, kaland parkba stb?

2019. okt. 20. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
0%

Havi 420ezret keresünk, amiből felrerakunk 200at, 220at meg elköltünk. A kocsi havonta 20ezer, plusz ha a biztosítás es a teljesitmenyadot 1 evreebontva hozzadom, akkor legyen kb. 30ezer. A rezsink osszesen 20ezer. Marad a többi kajára és mindegy egyébre. S mivel általában még igy is marad, abbol boven el tudunk rakni nyaralasra is.


Megbuktál matekból igaz?

2019. okt. 20. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
41%

A hitetlenkedés oka részemről is inkább az, hogy az egyebet nem részletezed. Ha csak havi kétszer összefutok pár sörre a haverjaimmal, az legalább 10, de inkább 15k. Egy közös vacsi a párommal mondjuk 15-25k, függően attól, hogy milyen helyre megyünk. Egy egyéb program, mondjuk múzeum, plusz kávé, süti 10-15k, plusz havi egy mozi 5-7k. Ebben nem volt benne egy szülinapi vagy karácsonyi ajándék, egy bedöglött hűtő, egy kör a fogorvosnál (10k alatt már egy falusi hentes sem tömi be a fogadat). Ruhára is ha csak évi 120k-t számolunk fejenként, már erősen odaver a költségvetésnek, pedig egy rendes cipő 20k-tól indul, egy nem túl jó, de nem feltűnően ocsmány 3 részes öltöny mondjuk 50k, egy szebb ing 6k+ (és még nagyon jóindulatú voltam), egy alkalmi cipő 30k+. És ez csak annyi, hogy el kellett menni egy esküvőre és a világ végéig nem lehet kihúzni a ballagási öltönnyel.

Kajára nagyon minimum a fejenkénti 50k, de akkor tényleg mindent otthon főztök. Ennél kevesebb akkor kell, ha túl sokszor esztek üres szénhidrátot, csak legyen minél olcsóbb az étel. Ha csak néha esztek halat meg normális mennyiségű zöldséget pl akkor már ennyi legalább kell.

20k rezsi meg olyasmi, ami lehet reális egy 40nm-es panelban, nekem sem sokkal több, de ha úgy éritek el ezt is, hogy februárban egy szobát fűtötök meg hősugárzózzátok a fürdőt napi egyszer, akkor erősen kétlem, hogy ez megérné.

2019. okt. 20. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
45%

Egy sör 400 ft átlagban, ha Szentandrásit veszek akkor 1000ft, abból megiszunk 2-t, 3-at, az 1 estére is legrosszabb esetre is 5000ft. Bocs, mi nem vagyunk alkeszok. Mellé veszünk egy kézműves hambit is, legyen akkor 1 estére 10ezer. Egy közös vacsi is max. 10ezer, mondom, nem Budapesten élünk, itt vidéken, megyeszékhelyen két ember nem eszik ennél drágábban egy átlaogs étterembe. Nem a Sheratonba eszünk ez tény, hanem a Fekete Gólyába na bumm. De nincs igényünk havonta étterembe járni, jobban szeretünk otthon, közösen főzni. Múzeumba évente 1X megyünk el. Moziba kb. 3 hetente, mivel ennél sűrűbben nincs jó film. 1100 ft a jegy/fő (hétfőn 890.-), 2500 a kukorica és üditő 2 személyre, az összesen 4700 ft. Karácsonyi ajándékokat már beszereztem az én családom részéről, összesen 20ezer, mert csak jelképes ajándékokat veszünk egymásnak, mert nincs szükségünk semmire (évi egyszer 20ezer, tyűű de megdobta a költséget). A hűtő nem romlott még el, 1 éve vettük egy 100-asért.

És itt ugrik a majom a vízbe. Mi nem veszünk ruhát évi 120ezerér. Minek? Nem vagyunk már csecsemők, hogy kinőljük. Ha márkás ruhát veszel és 1 év alatt tönkre emgy, akkor valamit nagyon rosszul csinálsz. Nekem jók a középkategóriás ruhák, mint pl. Springfield. Itt lehet 10ezerért is farmert venni. Öltönyt sem veszünk újat, sem alkalmi dolgokat, mert ezeket elég 1x megvenni, és akkor éveig, akár évtizedekig jó. Szintúgy az én női alkalmai ruháimmal. Mivel én amúgy is köpenyben dolgozom egész nap, nem fordítok különösebb gondot a csilli-villi ruhákra, szabadidőmbe teljesen átlagos ruhákat hordok, ezek meg nem mennek tönkre havonta, mint neked.


20ezer a rezsi igen, saját lakásban élünk még 3 évig, utána jön össze a pénz saját házra, egy panellakás rezsire ennyi. Nem ártana utána nézni a dolgoknak, mielőtt okoskodsz.


És nem, nem eszünk üres szénhidrátot, szerintem kicsit többet tudok az ételek összetételéről, mint te, révén, hogy élelmiszeriparban dolgozom.


S mivel mindent kiadást és bevételt lejegyzek, így pontosan tudom, mit mire mennyit költünk. És igen, 200ezerből 2 emberre a minőségi kaja és egyéb dolgok bőven kijönnek úgy, hogy sosem nélkülözünk semmiből, elég élénk a társasági életünk.

De ez a különbség kettőnk közül, mi nem szórjuk a pénzt olyan dolgokra, amire nincs szükségünk, mint pl. a havonta ruhavásárlás, inkább veszek belőle lakásdekorációt.


Szerencsére nekem már gyerekkoromban megtanították az értelmes pénzköltést.


Jah és egyetem alatt sem nélkülöztem semmiből, naponta minden este söröztünk (többet is ittunk, mint most), el sem merem mondani, mennyire kevés volt így is a fogyasztásom, mert csak hüledeznél.

2019. okt. 20. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

@16 Onnan indult a történet, hogy leszóltál valakit azért, mert Budapesten kevésnek tartott 250k havit úgy, hogy lakást kell bérelni. Ez tényszerűen kevés. 610k a nettóm, menyasszonyomnak 380k, így teszek félre havi 200-250k között, ő 50-60k között. Teszem mindezt saját lakással. Európai szinten értékelhető életszínvonalhoz szerintem igenis hozzátartozik az, hogy például költök kultúrára. Éves szinten csak könyvre elmegy mondjuk 150k, mozi fejenként évi legalább 60k, ha csak tízszer megy az ember színházba meg 2-3 alkalommal kiállításokra, az minimum ugyanennyi. Egy híresebb zenekar koncertje super early bird jegyekkel és 6-8k, ha csak 3 sört megiszol az még 3k, valami arénás nagyobb cucc (pl tavaly Massive Attack) jegyenként nehezen megúszható 15k alatt. Havi 10k ruhára meg tényleg nem sok, évi átlag egy cipő tényleg elkopik, legyen bármilyen minőségű, ha van 5-6 farmerod, akkor átlag 2 évente azért elhasználódnak (teszem hozzá, én is a túlvásárlás ellen vagyok, rengeteg 8+ éves ruhám van, de ha kiszakad egy gatya a seggemnél, azért azt nem hordom tovább), egy 3-4k-s pólót sem az örökkévalóságnak terveznek.


Félreértés ne essék: szegény családból származom, ha éppen olyanom van, rezsivel meg kajával meg mindennel megélek havi 100-ból vagy akár kevesebből, csak arra nem mondanám azt, hogy ennyiből simán el lehet lenni. Éldegélni lehet belőle, nyilván a könyvtár meg a torrentezett film ingyen van, általában van leértékelt élelmiszer a boltban, lehet vinni melóba 2 napos kaját, csak és kizárólag csapvizet inni, kizárólag turkálóból öltözni ésatöbbi. Nem ez a gond, nem is ítélkezem, viszont ne mondjuk már, hogy sima ügy. Budapesten, teljes lakást bérelni rezsivel nagyon minimim 120k, de ha nem a világ végen akar lakni az ember és napi 2-2.5 órát ingázni, akkor inkább 150k, emellett jóval drágább minden szolgáltatás, egy fodrász 5k alatt rád sem néz, a havi bérlet 9.5k, ha csak néha is kényszerül taxizásra az ember 3-6k, egy normális valamilyen tejes kávévariáció 600-900Ft, egy ehető pizza 2k-tól felfele.


Nyilván két végpontját jelenti a véleményünk a skálának és nem is célom összeveszni, de abban talán megegyezhetünk, hogy míg Kecskeméten, saját ingatlan

2019. okt. 20. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

*véletlenül előbb elküldtem


Szóval míg Kecskeméten, saját ingatlanban 250k teljesen rendben van, addig Budapesten, albérletben ugyanez annyit ér, mint egy kecskeméti ingatlantulajdonosnak 110k nagyjából. Az meg már annyira nem vidám.

2019. okt. 20. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
25%

Nem, ez a történet ott kezdődik, hogy te nem tudsz olvasni. Ki beszélt itt arról, hogy Pesten ki mennyit keres és hogy az kevés-e? Itt mindvégig vidékről volt szó. Vidéken pedig nem kevés ez az összes. Hogy te pesti sznobként hozzászólsz és beleokoskdosz, az a te dolgod, bocsmá ha nekem felesleges pénzkidobás az, amiket te is felsorolsz és az meg nonszensz, hogy "Európai szinten értékelhető életszínvonal" 60ezer mozira? Az 25 db mozijegy + üdítő+popcorn mellé. Mi a jó istent császkáljak ennyit moziba? Ne haragudj, de nekem erre nincs igényem. Könyvet szoktam venni, de havi 1X mondjuk 1-et, mert nincs annyi időm olvasni, eddig munka mellett a második diplomámat csináltam, most hogy végeztem meg van elég más dolgom, mellesleg évente ad ki könyvet a kedvenc íróm. És az is max. 4ezer volt. Ennél többet akkor költöttem csak könyvre, mikor megvettem Ádám Veronika Orvosi biokémia c. könyvét 10ezerért.


Híres emberek koncertjére sem járok, mert nem szeretem a fesztivált. Egyetemista koromban kibuliztam magam, voltam minden évben a SZIN-en, ma már nem újdonság ez, hogy tinik közt ugrándozzak. Ebben az évben voltam pár koncerten, Irie Maffia stb, amiket szeretek, mind ingyenes volt. Külföldi előadó meg csak akkor érdekel, ha Taylor Swift jön el koncertezni. Jah és a Nike cipőm se ment tönkre 2 év alatt, amikor megvettem 10ezerért. Ugyanúgy néz ki.


Itt az a baj, hogy te azt hiszed, hogy másnak az nélkülözés, hogy nem szórja a pénzt ilyen baromságokra, és szerinted az minimumom él. Nem mindenki akar hetente moziba járni, múzeumba se. 2 diplomám van, világ életembe tudományos körökben mozogtam, most is, szerencsére a munkahely fizeti a szakmai előadásokat, nem kell eljátszanom a színházba, hogy mekkora kultúrember vagyok, miközben meg nem. Utálom az ilyen sznob embereket.

2019. okt. 20. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Jah és gratula, hogy a fekete gólyából ki bírtad guglizni, hogy Kecskeméten élek, grat
2019. okt. 20. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!