Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ki rúgnak vagy kapok egy kis...

Ki rúgnak vagy kapok egy kis ejnye bejnyét ha nem megyek be túlórázni Szombaton Prettl-be?

Figyelt kérdés

Szombat délután kell (Szekszárd).

Olyan hirtelen oda jött a művezető hogy kellene jönnünk túlórázni, eddig 3x nemet mondtam már mert csak 165 ezret kaptam és három műszakba is járok, volt hogy 2 nap éjszakába késtem 10-20 percet levonták a 8000 Ft és egy óra késést írtak be mert a busz miatt késtünk.

Szombaton meg még céges busz sincs ami ki vinne esőbe meg hóba biztos nem vállalom.

De az nem gond nekik Szombatonként késünk a busz miatt.



#munka #Szekszárd #Túlóra?
2019. okt. 25. 10:05
 1/6 anonim ***** válasza:
79%
Honnan tudjuk? Miért nem tőlük kérdezed?
2019. okt. 25. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
59%
Őket kérdezd te jóképességű.
2019. okt. 25. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Mondtam már nekik Szeptemberben hogy nem tudok menni, akkor azt hazudták hogy az igazgató már aláírta közbe meg mondták a kollégák külföldön van.
2019. okt. 25. 10:43
 4/6 anonim ***** válasza:
48%
Ha ilyen szarok körülmények miért nem hagyod ott?
2019. okt. 25. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
70%
A busz késési idejét volt, hogy 1 egész csapattól levonták akik a buszsöfőr bénasága miatt késtek. Ne aggódj nem te vagy az első és az utolsó sem. Úgy hallottam, [az ejnye bejnyével kapcsolatban] hogy aki életében még soha nem kapott annak most sikerült beszereznie 1 aranyos kis "figyelmeztetést",mert nem ment be túlórázni [pedig ott van 15 éve]. Szerintem megérett az egész bagázs arra, hogy most őket selejtezzék le, kicseréljék mivel túl nagy a pofa és az ego is nembeszélve a folyamatos ok nélküli piszkálásokról, cseszegetésekről, megszorításokról, kamu kitalált pénzéhes "vevői reklamációkról" [főnök, be protezsált, be nyalt protekciós kollegáktól csoportvezetőktől, sorvezetőktől, műszakvezetőktől] ráadásul nem is magyar a cég, hogy a törvényt alkalmazni lehessen/lehetne hanem német szóval már bukta, hogy önbíráskodnak + fenyegetőznek fegyelmikkel [3 hónapig nem kapsz prémiumot=mézesmadzag pénzt ha nem vonják azt le "vevő reklamáció gyanánt"]. Bármikor kirúghatnak ha kedvük tartja, ha nyomatod neki a melót és szorgoskodsz vagy ha lazsálsz/alibizel. Nem akartam elhinni de rájöttem én is, mert pofára megy. Lehetsz rendes és bunkó olymind1 ha nem tetszel akkor neked lőttek. Addig kínoznak és szivatnak míg meg nem őrülsz vagy míg fel nem mondasz. Utolsó napomon is betaláltak. Ne aggódj nem1x tettek el láb alól olyat aki mindent tudott. Túl jó volt, túl jól dolgozott, túl sok folyamatot tudott és sok dolgot ismert a gyárral meg az emberekkel kapcsolatban, el kellett rakni láb alól mivel kellett másnak a hely. Van a gyárban [akkoriban volt sorokon amik megszűntek] olyan folyamatok amitől mindenki óvakodott, menekült. Bárkit odaültettek, hogy csinálnod kell, nem mindenki csinálta. Sokan rinyáltak felnőtt emberek létére, hogy: "én ezt nem akarom, meg én ezt nem csinálom". Olyan is hisztizett akinek a folyamata tök könnyű volt. Mondjuk ki: büdös volt neki a munka és a kaki is ízetlen volt számára. Aki meg nem pofázott hanem igyekezett precízen csináni és törekedett arra, hogy legyen látszata a munkájának és idővel belejött azt direkt eltették onnan, hogy: "figyeld már ennek a b@romnak megy, hát meglesz a darabszám, ezt ki kell majd fizetnünk, nem alkalmazhatunk örökké vevői reklamációt, júj ezt nem hagyhatjuk, tegyükcsaelonnan nehogymeglegyenek". Volt takarító aki a cég indulása óta ott volt, hallottam, hogy idén rúgták ki azzal a magyarázattal, hogy: nem rendesen végezte a munkáját [23 év után csak rá jöttek de érdekes], kellett a helyére pár nyugdíjas aki után felvehetik a támogatást. A messziről jöttekre [Dunaújváros, Dunaföldvár, Pécs, Komló] támogatást kapnak, + <-- nekik nincs levonva a bérlet mivel nincsen bérletük mint azoknak akik a környező falvakból, városokból érkeznek. Messziről jötteket, leszázalékoltakat, büntetett előéletűeket, naplopókat, külsősöket, munkaerő kölcsönzőseket veszik fel elsőként, mivel utánuk kapják a legtöbb pénzt. + munkaerőkölcsönzőseket nem is ők fizetik ki, ők csak ott dolgoznak, máshonnan kapják a fizut. Annak a cégnek nem a hírneve az érdeke mint hajdanán hanem az, hogy minél többet tudjanak spórolni. Amúgy ez akármennyire hihetetlen de nem illegális: beadják a főemberkéknek Deutsch landiában, hogy: Hallo találtunk megoldást a mégolcsóbb munkaerőre, elmondják a trükköt és máris spórolt a külföldi meg a magyar is. Kivéve ha a németeknek mind1 ki dolgozik a gyárukban [csak megsúgom, hogy a PRETTL 1 multi és nem csak magyarországon van ilyen. Az Északi csarnok ebédlője mellett kint van 1 tábla és ott ott van az összes ilyen cég]. Visszatérve az előzőre: a németnek az is lehet, hogy mind1 ki dolgozik nála: csak legyen munkás meg gyártás és termék. A magyar főnökség meg a német háta mögött meg lehet, hogy mindent zsebre tesz. Tipikus magyar hozzáállás: szarból várat. A normálisabbak közül szerintem már talán ha maradtak össz-vissz 20an akik ugyanúgy hajtanak és melóznak míg a többi áldott kollega 1 munkakerülő lazsáló más hátán meggazdagodó lustálkodó benyalt protekciós naplopó. Úgyhallom van 1 sor ahova az ilyeneket dobálják be, pont azokat akiknek nincs kedvük semmit sem csinálni. 20 percenként járnak wc-re, meg félig üres üveggel mennek vizet tölteni, de jó lassan mennek el a csapig, wc-ig meg vissza, nevetgélnek, elbeszélgetnek, elröhögcsélnek, fiatal lejánykák [mert ezek nem nők bepucsítanak, behajolgatnak és emellett van idejük figyelni a másikat meg keverni a levest, pletykálni mindenkiről és ezek ott lehetnek a cégnél. Őket nem bántja senki. Amúgy van az a mondás, hogy: nem lehet ennél lejjebb süllyedni. Amikor én ezt kijelentettem az akkori "lent" a mostani állásponthoz képest olümposzi magasságokban van. Kollektív szerződésed van vagyis: nem megszabott határidejű hanem határtalan. Bármikor felmondhatnak neked azaz kirúghatnak ha kedvük tartja, vagy ha tartanának 1 leépítést "csak úgy sok az ember alapon", nyugodj meg a régieket dobnák ki elsőként volt akivel 3x megcsinálták. Vagy azokat akik sokat tudnak. Már nem dolgozok ott több mint 3 éve, pont az ilyen és eféle szabályok végett hagytam ott azt a fellegvárat és megmondom, hogy egyáltalán nem hiányzik. Szóval ahogy az előttem szóló is írta, miért nem lépsz onnan le? Nem az az 1 hely van a megyeszékhelyen. Gyárakból/ipartelepekből van még 1 pár. De a Jürgen-t, CabTec-et, Samsonite-ot és az AdvalTech-et nem ajánlom. Mióta onnan eljöttem nyugodtan jövök-megyek, nincs gyomorgörcsöm és nem vagyok olyan stresszes meg vékony amíg ott cseszegettem az anyámat, rendesen meghíztam. 40 évem alatt nem láttam még1 ilyen utolsó pénzlehúzó pénzéhes utolsó alulfizetett lemaradott céget mint a szekszárdi PRETTL Hungári'J'a Kft.
2019. okt. 29. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Mondtam ilyen ügyem van nem tudok jönni, aztán mégse kellett menni a többinek se.

Nem tudom hova menjek Szekszárdra jó helyre melózni, amit az utolsó felsorolt Samsuneteba ott már voltam 1 napot.

Tolnán meg Fastron, Interplus, Tolnatex bt de itt se sokáig voltam.

2019. okt. 29. 19:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!