Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen a postás munkakör?...

Milyen a postás munkakör? Pontosan mettöl meddig kell dolgozni? Hol tud a postás wécére menni, ebédelni? Fizikailag mennyire megterhelő, kell-, e túlórázni? Fizetés mennyi?

Figyelt kérdés
2019. márc. 16. 07:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
19%
Kérdezz meg egy postást.
2019. márc. 16. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
Annyit tudok a fizetes az nem valami sok viszont nagy a felelöség. Pénzt is kell vinned pl. Meg fontos leveleket. Viszont ha kap borravalot nyugdijastol azt megtartjàk. Fizikailag fàrasztó lehet mert egész nap biciklizik. Föleg vàrosban szr lehet.
2019. márc. 16. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 csatrad válasza:
tok mindegy, kezdj el dolgozni es max lazazd el, hogy legyen erod mas munkat lesni kozben. akarhova mesz jobban fognak radnezni nemcsak azert mert mar eleve dolgozol, hanem azert is mert a postas szakma egy fokig tisztelt melo, raadasul addig is ketyeg egy kis penz es nem koltekezel mert unod az agyad munkanelkulikent.
2019. márc. 16. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 mindentudó99 ***** válasza:
A borra való már nem biznisz. Már inkább kártyára utalak. Egyébként keveset fizet.
2019. márc. 16. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

"Milyen a postás munkakör?"


- Szar.


"Pontosan mettöl meddig kell dolgozni?"


07:00 - 08:00-tól 16:00 - 19:00 -ig. Anyagmennyiségtől függ


"Hol tud a postás wécére menni, ebédelni?"


- Nyilvános helyeken vagy ügyfeleknél mindkettő.


"Fizikailag mennyire megterhelő, kell-, e túlórázni?"


- Megterhelő, nem is bírja mindenki. Kell.


" Fizetés mennyi?"


- Minimálbér, Pesten egy kicsit több.

2019. márc. 16. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nos a munkaidő kezdete változó kb 8-ra pénzosztásra gyere be, de ajánlott korábban.

Általában körzetfüggő mikor végzel, van ahol délután 1-kor végzel máshol 7-kor se. Wc-re elmész nyilvános helyre, vagy máséba. Ebédet magadnak intézed, én mindig étkezdébe jártam, mikor oda értem a járásomban. A terhelés szintúgy körzetfüggő mondjuk egy paneles részen kevesebbet kell tekerned, de a táska súlyát jobban nyögöd lépcsőnél. A munka addig tart amíg nem kézbesíted a leveleket vagy értesíted le utána pedig leszámolsz a pénzzel és az ajánlott küldeményekkel. Kezdőként nem lesz saját körzeted, így biztosan túlórázni fogsz.


Fizetés: ha van érettségid akkor bérminimumba vesznek fel, erre rájön a túlórapénz 3 havonta, a pénzkezelési pótlék, és a borravaló. A borravaló is helyfüggő én havi 40-50 ezret összeszedtem nyugdíjból, de a gazdagnegyedben a 20 ezer is soknak számított. Ha letetted a belső képzést akkor +50el nő a bruttód. Én tavaly utolsó hónapokban, mielőtt leléptem onnan, összesen kb. 200 nettót kerestem össze.

2019. márc. 18. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

"Hol tud a postás wécére menni"


Bárhol ahol talál egy bokrot...

2019. márc. 18. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:

6-os! Mi az a pénzosztás 8kor?


és új postásnak milyen címeket adnak ha nem kap egy körzetet? ez pontosan hogy műxik?


másik: friss jogsival adnak-e alám postás kisfurgont (gondolom csomagszállítónak)?

2019. márc. 18. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom a jelentését nem kell ecsetelni. Általában 8 és 9 között van, ahogy a pénztárosok kész vannak kinek mennyit kell kiosztani. (Ez ugye adott)



Ugye postás feladata a nyugdíjak, utalványok kifizetése is, (sőt van amikor ő szed be) pénzosztás alatt zárva vannak az ajtók, és a papíron lévő összeget amennyit viszel ki a járásba annyit kell osszeszámolnod. Ha többet vagy kevesebbet kapsz akkor jegyzőkönyv stb., de nem tapasztaltam sose ilyet, de úgyis pótolják ha baj van.


Körzetet-járást biztos fogsz kapni, elején pár hétig úgysem engednek egyedül mentor-betanító nélkül amíg nem tudod az alapokat kifogástalanul. Minden járáshoz van egy lap hogy kell abban járni címről-címre szóval ne félj attól hogy magadnak kell teljesen megoldani a dolgokat. Elején nem lesz saját körzeted, helyettes leszel, a beteg/szabin lévő emberek helyett ugrasz be.


Hasonló a futár helyzete is, ugyanúgy szinte bárhol az országorban keresnek embereket, itt is elején betanítanak, alapokat kitanulod, majd magadra engednek.

2019. márc. 18. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
köszi szépen!
2019. márc. 18. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!