Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyire stresszes és családba...

Mennyire stresszes és családbarát a bérszámfejtő, TB ügyintéző munkakör?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy fizetések előtt kell túlórázni, mert akkor sok a munka. A többi időszakban is nagy a nyomás? Vannak problémás esetek? Gyeden vagyok, eddig is gazdasági területen dolgoztam de más munkakörbe szeretnék visszatérni.

2019. okt. 29. 14:35
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Van hozzá végzettséged amúgy? Értesz hozzá, vagy csak belevágnál és közben szeretnéd megtanulni?


Mert amúgy a hó végi bérszámfejtéskor sem evidens a túlóra, ha van egy normálisan kiépített rendszer, akkor bőven meg lehet csinálni. A hónap többi napja általában lazább, olyankor leginkább táppénzekkel, munkaszerződésekkel, be-kiléptetésekkel, stb foglalkoznak. Nem nevezném kifejezetten stresszes munkakörnek, gazdasági területhez képest egész nyugis. Problémás esetek mindig és mindenhol vannak, de azokat is viszonylag könnyen meg lehet oldani.

2019. okt. 29. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ahány cég, annyi féle munkakör.

3 multinál 3 különböző módon számfejtettem az eddigi pályafutásom során. Nagyban függ attól is, hogy milyen munkavállalókat foglalkoztat a cég, mikorra kell készen lenni a számfejtéssel... stb.

Azzal nem ér véget a hajtás, hogy kiutaljuk a béreket. Sőt csak utánna kezdődik el, ugyanis a vezetőség ilyenkor kéri a riportokat (bérköltség, túlóra költség, szabadság felhasználas, ha sok a táppénzes akkor erre is nagyon rákattannak stb). Majd utánna jön a bevallási időszak 12-ig. Navhoz mennek a 08-sok, tb főosztályra a statisztikák és az ellátások bevallása, negyedévente a negyedéves bevallások, az apaszabik bevallása...

Na meg ha van ügyfélfogadás, akkor jönnek a dolgozók, hogy szerintük nem lett a bérük jól elszámolva. A végrehajtók rendszerint hülyének néznek, így a letiltásokra is ügyelni kell hónap elején, sok helyről visszajönnek a pénzek, azok után nyomozni...

Általában 12-e után lehet fellélegezni és pihenni.

2019. okt. 29. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Közgazdász diplomám van és elvégeznék egy bér- TB ügyintéző képzést. Érdekel ez a terület és az a legfontosabb, hogy munka után ne kelljen még itthonról is dolgozni, hanem a családommal lehessek.
2019. okt. 29. 15:00
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen megoldható munka család mellett szerintem. Nem az a tipikus túlórás, otthonról is minden nap meg hétvégén dolgozni kötelező munkakör. Egy hónapban nagyjából másfél-két hét van, amikor komolyabb munka van, a többi időben lényegesen lazább. Természetesen ez függ a cégtől, a programtól, a munkavállalóktól is. De nagy átlagban ez a helyzet.
2019. okt. 29. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!