Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi lehet velem, hogy megfelelő...

Mi lehet velem, hogy megfelelő összegű tartalékom van, mégis azon dilemmázom, hogy lesz-e a héten családi pótlék van sem?

Figyelt kérdés
Eddig sosem érdekelt még a fizetéssel meg a másodállással is úgy voltam, hogy jön, amikor érkezik... Tehát nem voltam pénzéhes. Vagy lehet, hogy pont a pénzzel akarok játszani, hogy minél előbb menjen állampapírba?
2019. okt. 29. 21:13
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
100%
Meg is válaszotad.
2019. okt. 29. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 A kérdező kommentje:
Ez igaz, a beismerés már fél siker a javuláshoz. 😊
2019. okt. 29. 21:45
 3/39 anonim ***** válasza:
100%
Családi pótlékot állampapírba?! 😊
2019. okt. 30. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 A kérdező kommentje:
Nem is azért kérdeztem, hogy érdekel-e bárkit, hanem az okfejtés.
2019. okt. 30. 05:35
 5/39 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem érthető. Sokan várjuk a családi pótlékot, gyedet, gyest, fizetést és adókedvezményt mint a messiást! :)

Nekem is nagyon hónap vége van, jöhetne már a fizu, remélem holnap megkapjuk.

2019. okt. 30. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
63%
Ez már a jó, mikor azért adózom jelentősen többet gyermektelenként, hogy más a segélykéből vegye az állampapírt. :D
2019. okt. 30. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
74%

7-es mindig van lentebb... 😊 Eddig a babavàrót vették fel gyerekre hivatkozva és tették be egy marketingtervbe most a családit.


Az állam ad "ingyen"pénzt, hogy azt visszahitelezd neki egy látszat kamatra, ami befektetésként van eladva a marketingben.

2019. okt. 30. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 A kérdező kommentje:
Megértem, hogy gyermektelenként többet adóztok, kevesebb a kedvezményt és ez kellemetlen; de csak gondoljatok bele, hogy mi mindenre nem kell költenetek. Természetesen én a gyerekeimre szívesen fordítok bármit és örülök, hogy vannak és a megtakarítások (köztük az állampapír) is majd az ő jövőjüket fogja segíteni.
2019. okt. 30. 11:01
 9/39 anonim ***** válasza:
54%
Van 2 gyerekem de nem veszek igénybe családi pótlékot utánuk. Adózni sem ide adózok java részt, amit meg fizetek attól kevesebbet veszek igénybe a közösből egyenlőre.De azért a családi pótlék, mint megtakarítás kicsit erős kifejezés plàne, ha olyan eszközbe fekteted ami infláció alatti hozamot is elérhet. Mert akkor gyakorlatilag megkárosítottad a gyerekeidet a jelen értékhez képest azon a pénzen amit Te az Alaptörvény szerint is a gyerekek felnevelésére kaptál. Ezért tragikomikus ez a helyzet. 😊
2019. okt. 30. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
90%

Nincs felcimkezve a pénz, így mondható hogy a csp lett elrakva. Mi is többet rakunk megtakarításba, mint az adókedvezmény, csp, gyes összesen. De ez szerintem tök normális, hiszen az állami pénzek bármikor változhatnak és akkor is meg kell tudnunk élni.

(állampapírba rakjuk mi is mert sajnos nem tudunk ennél jobbat minimális kockázat mellett)


A gyermektelen meg vállaljon gyereket aztán majd rájön, hogy anyagilag még mindig gyerek nélkül a legkönnyebb.

2019. okt. 30. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!