Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Gyárban dolgozom, de le...

Gyárban dolgozom, de le akarok számolni 4-én (hétfő), kifizetik nekem november 1-et (péntek), fizetett ünnepnap lévén?

Figyelt kérdés
Hétfőn, november 4-én leszámolok, a héten péntek meg halottak napja, fizetett ünnep. Szerintetek a multi kifizeti így az elsejei fizetett ünnepnapot? Vagy inkább novemberben is dolgozzak 1-2 napot?

2019. okt. 31. 12:42
 1/5 anonim ***** válasza:

Próbaidős vagy?

Mert ha nem, akkor létezik olyan, hogy felmondási idő - tehát nem távozhatsz egyik pillanatról a másikra, tehát a kérdésed is okafogyott.

2019. okt. 31. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha teljes bejelentett munka akkor elvileg kötelesek kifizetni.
2019. okt. 31. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ja, 2-es, jó hogy mondod, mert erről jut eszembe, hogy van még pár foglalkoztatási forma, ahol nincs felmondási idő, pl. az egyszerűsített foglalkoztatás - bár mondjuk az multira kevésbé jellemző.

Meg aztán ha munkaerő kölcsönzéssel van ott, akkor nem tudom, hogy van a felmondás.

De mint írtam, hacsak nem próbaidős vagy, kérdező, akkor nem igazán tudsz egyik napról a másikra távozni, így nincs értelme a kérdésednek.

2019. okt. 31. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nincsen fizetett ünnep már nagyon régen.

Csak abban az esetben kell fizetnie neked a november elsejét, ha óra vagy teljesítményberbe dolgozol és emiatt csökken a tejesítendő munkaidő.

[link]

Novemberben a törvényileg előírt munkaidő 160 óra, ha te dolgoznál novemberben, és ledolgoznád a 160 órát az elsejei munkavégzés nélkül is, akkor nem kell kifizetnie. Amennyiben csak 152 órát dolgoznál, ki kell fizetnie.

Ha viszont havi alapbères vagy, nem fog fizetni, mert havi béreseknek nincs fizetett ünnep.


Díjazás munkavégzés hiányában

146. §

(3) A munkavállalót távolléti díj illeti meg

d) óra- vagy teljesítménybérezés esetén a napi munkaidőre, ha az általános munkarend szerinti munkanapra eső munkaszüneti nap miatt csökken a teljesítendő munkaidő

2019. okt. 31. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat. :)
2019. nov. 1. 10:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!