Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Volt már olyan, hogy szerettél...

Volt már olyan, hogy szerettél volna munkahelyet váltani, és kiderült, hogy az új hely, még annyit sem akar fizetni, mint a mostani?

Figyelt kérdés
2019. nov. 1. 17:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Persze, nyilván nem váltottam, miután ez kiderült.
2019. nov. 1. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

De a pénz miatt akartál váltani, vagy egyéb dolgok miatt?

Mennyivel mondtak kevesebbet? Alkudozás volt?


Köszi amúgy.

2019. nov. 1. 17:38
 3/11 anonim ***** válasza:
75%
Volt, persze. Nyilván nem váltottam én sem. Bosszantó volt, mert az interjúk alatt végig azt mondták, reális a bérigényem, aztán ajánlottak 30 százalékkal kevesebbet. Írtam is visszajelzést, hogy az egész nettó időrablás volt.
2019. nov. 1. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
75%

Volt ilyen.

Képen röhögtem őket és mentem a következő interjúra.

2019. nov. 1. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Estádio de Felchút ***** válasza:
66%

Igen, nemrég. A pozi nagyon tetszett volna, de nem fogom aprópénzért eladni a tudásomat.

Annyit mondtam, hogy I'm now out of the competition. Thank you :)

Még nem szóltak, hogy tovább akarnak-e menni az én feltételeim szerint.

2019. nov. 1. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
87%
Első vagyok, nem a pénz miatt szerettem volna váltani de kevesebbet sem szerettem volna keresni. Épp ezért már az első körön, telefonban elmondtam mi az az összeg, ami alatt el sem gondolkozom egy ajánlaton. Ehhez képest még 2 telefonos és 2 személyes körön végig vittek, majd olyan ajánlatot tettek ami az általam minden körben elmondott összeg alatt volt... nevetséges..
2019. nov. 1. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Én még nem voltam ilyen helyzetben.

A kérdést azért írtam ki, mert egy másik kérdésnél, de egyébként rengeteg pénzügyes kérdésnél be szokták írni, hogy "keress jobbat, válts, ennél csak jobban kereshetsz, stb.", és ezt már unom.

Mindig, mindenkinek ezt írják egyesek, mintha mindig lenne jobb lehetőség.

Olyan, ami nem csak pénzügyileg jobb, hanem minden tekintetben.

Mert ha váltasz, azt is nézned kell, hogy mennyire van messze, mennyi idő odajutni, van-e túlóra, el tudsz-e menni a gyerekért az oviba, milyen a kollektíva, és ugye: a PÉNZ.

Nekem már sok volt, hogy mindig mindenkit váltásra buzdítanak, mondván pár évente váltani kell, mert csak így érhetsz el magasabb fizetést.

Ez mondjuk ritka esetben igaz, de nem mindenkinél. nincs mindig jobb és jobb, akkor ha valaki rendszeresen váltana, már a csillagos égben járna a fizetése.

ez meg mondjuk 1000 emberből 1.

Azok se csinálják, akik mindig ezt ajánlgatják.

És be akartam bizonyítani, hogy a valóság egy kicsit másabb, mint ez az álláspont: sokan még ha rá is szánjákj magukat a váltásra, és nem törődnek bele a jelenlegi helyzetbe, akkor sem biztos, hogy úgy alakul, ahogy elképzelték. Azért nincs mindenkinek olyan hű de különleges tudása, hogy mindig többet adjanak neki.

Kevesli a pénzét, és váltani akar egy titkárnő, egy villanyszerelő, egy gyári munkás, egy mérnök. Mindből Dunát lehetne rekeszteni. Mindig mindenki többet akar. De ez egy álomvilág, mert nincs olyan pótolhatatlan tudása egyiknek sem, amiért nagyságrendekkel többet kénbe fizetni. Ha irreális összeget vár el az illető, akkor nem őt veszik fel. De mondom, néha előfordul, mert természetesen vannak pozitív példák, csak szerintem lényegesen kisebb százalékban, mint ahogy itt egyesek próbálják előadni.

2019. nov. 2. 12:22
 8/11 anonim ***** válasza:
72%

A logikád megcsúszott, ez a kérdés ugyanis nem támasztja alá, amit szeretnél. Én pl írtam, hogy volt, hogy kevesebbet ajánlottak, mint a bérigényem. De ez nem jelenti azt, hogy ne találtam volna megfelelőt mondjuk egy hónappal később. Volt pl hogy a HRes a szemembe mondta, hogy mit képzelek én magamról, sehol nem fogjákmegadni azt az összeget, amit kérek. Nekem meg két héttel később a kezemben volt két ajánlat is, az egyik magasabb összeggel, nekem csak választanom kellett, hogy időbeosztásban, helyileg, oviilag melyik praktikusabb.


És amúgy a munkaerőpiacot sem látod túl jól: villanyszerelővel egyáltalán nem lehet Dunát rekeszteni, sőt.

2019. nov. 2. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

És mérnökből is hiány van.

Pár évente váltással pedig tényleg lehet növelni a fizut.

2019. nov. 2. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Te nem tudtad értelmezni, amit leírtam.


Villanyszerelőből nincs sok, de sehol nem írtam ezt.

Azt írtam: mindenki kevesli a fizetését.

És itt soroltam fel random szakmákat.

A "Dunát lehet rekeszteni" rész más téma.


Nem csúszott meg a logikám, mert nem állítottam olyat, hogy később, másik helyen ne jött volna össze.

Sőt, elég szájbarágósan - pont a kötekedők kedvéért - leírtam, hogy van ellenpélda is, nem kevés.


De nem írom le megint újra az egészet, én úgy gondolom, hogy érthető.

Ha meg valaki bele akar kötni, akkor bele is fog.

2019. nov. 2. 18:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!