Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Legális úgy busztársaságot...

Legális úgy busztársaságot üzemeltetni, hogy a telephely egy mező lényegében?

Figyelt kérdés

Azt mondta az egyik ismerősöm, hogy csak egy telephelyet kell bejelenteni, és egy címet ahol a számlázási ügyeket intézik.

Tehát, ha a telephelyen van egy kisház, ahol bevan jogszerűen vezetve az áram, és minden engedély, számla megvan akkor onnantól kezdve mindegy hol tárolom a buszokat?

Nem tervezem vállalkozást nyitni, ez egy elméleti kérdés, csak nem értem ez hogy van.



2019. nov. 1. 19:32
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha csak amező a kérdés, akkor igen, az is lehet telephely.

Én a Hajdú Volán telephelyén jártam pár éve, ott is kint állnak esőben-fagyban, tehát nem kötelező fedett garázs.

Az pont senkit nem érdekel, hogy körbe van-e kerítve.

Az a te problémád, ha feltörik vagy megrongálják a tulajdonodat.

A "mező" meg valószínüleg nem mezőként van bejegyezve a földhivatalban, sőt nem is rémlik, hogy lenne ilyen.

Van szántó, szőlő, gyümölcsös, udvar. most ezek ugranak be. Tök mindegy, melyik, mert ugyanolyan helyrajzi száma van, mint bármelyik másik teleknek. Ha meg tényleg valami földművelés folyt rajta valamikor, egy kérelmet kell beadni, hogy kivonják művelési ágból.

2019. nov. 1. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Simán! És Josip Tot is lehet az igazgató akár...
2019. nov. 1. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ, így már világos
2019. nov. 1. 19:53
 4/4 anonim ***** válasza:
3,5 t felett jegyzői telephelyengedély kell.
2019. nov. 1. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!