Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szoftvertervező vagy Business...

Szoftvertervező vagy Business analyst keres jobban itthon? Melyik nehezebb szakma, melyik érő keg jobban?

Figyelt kérdés
2019. nov. 1. 20:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
66%

Nehézségben kb egyforma, fizuban is.


Viszont egy business analyst könnyebben lépked a ranglétrán.

2019. nov. 1. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Az architect technikaibb pozi, szerintem az a nehezebb. De van, aki szerint a szakmai oldalt nehezebb átlátni, ezért a BA a nehezebb. Fizuban kb azonos.
2019. nov. 1. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
A business analyst mint pozíciómegnevezés azért trükkös, mert kb 50 különböző dolgot helyenthet, csomó helyen például csak a kiemelt reportingos Excel-ember, aki a felsővezetésnek tákolja össze a jelentéseket attritionről és társairól.
2019. nov. 2. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
És mennyire nehéz az átjárás a kettő között? Pl. lehet-e könnyedén programtervezőből BA vagy fordítva?
2019. nov. 2. 08:06
 5/12 anonim ***** válasza:
63%

Az architect mélyebb tudást igényel,ő is tud BA feladatot elvégezni.

BA szerintem picit gyengébb nem technikai tudású ember.

Fizuban szerintem az architect jobb meg sokkal több a perspektíva benne.


Amúgy úgy néz ki a karrier út:

1. Architecti;

- Junior fejlesztő leszel,aztán medior utána senior és egyre több tervezési architekturális feladatot kapsz aztán egyre komplexebb modulokat,komponenseket kell tervezz aztán funkciókat utána teljes szoftver részeket és végül majd a teljes szoftvert,átlátva a kapcsolódó szabályokat,jogszabályokat pl.


2. Business Analyst:

- itt leginkább egyből junior BA-ként kezdesz akár lehet tesztelőből is BA-vá vállni.

Kapcsolatot tartod az ügyféllel,ismerni fogok a funkciótól mit várunk el,requirement engineeringnek nevezik.

Te fogod kitisztázni a követelményt,amit aztán az architecttel és a Product Ownerrel közösen átbeszéltel az architect csinálja a terveket az architekturális dolgokat,hogyan épüljön fel az applikáció.

2019. nov. 2. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
66%
BA oldalon az üzleti domain-t kell ismerni mélyen, architect oldalon meg a technológiát. Egyébként szerintem a BA-ban is van potenciál, lehet belőle később Project Manager meg ilyesmi... a gond leginkább az mindkettővel, hogy a magyar vállalatok mérete meg komplexitása eléggé behatárolja a lehetőségeket, egyszerűen nincsenek olyan projektek, amin egy BA vagy egy architect is ki tud teljesedni, szóval egy idő után le kell lépni külföldre, mint ahogy én is tettem.
2019. nov. 2. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Esetleg még egy olyan kérdés, hogy melyiknek mi az előnye és hátránya és melyikben mi a könnyű/nehéz dolog?
2019. nov. 2. 13:27
 8/12 anonim ***** válasza:
46%

BA oldalon leginkább az van azok akikkel együtt kell dolgozni, tehát az üzleti oldal meg a fejlesztők sok esetben nagyon nem egyszerű esetek. Főleg az üzleti oldalon tudnak igazi retardált idióták szerencsétlenkedni, teljesíthetetlen elvárásokkal, hülyébbnél hülyébb ötletekkel, amiket persze nem lehet megcsinálni, és emiatt általában a BA-n verik el a port.


Persze a fejlesztők is megérik a pénzüket, néha baromira nem akarják megérteni, hogy mi a fenét is kellene csinálniuk és össze-vissza tudnak akadékoskodni mindenféle hülyeségen.


Szóval az emberi oldal...

2019. nov. 2. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Tehát ehhez egy nagyon-nagyon erős személyiség, határozottság és kommunikációs kézség elengedhetetlen? Meg ha valakinek nem erős annyira a kommunikációs skillje az belebukhat ebbe?
2019. nov. 2. 17:26
 10/12 anonim ***** válasza:
Ha valaki nem jól kommunikál, az nem csak belebukhat, bele is fog bukni a BA poziba. Az architekt elvan anélkül is.
2019. nov. 2. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!