Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Normális, hogy valaki több...

Normális, hogy valaki több mint két évtizeden keresztül kutatja a számára megfelelő hivatást?

Figyelt kérdés
A férjem eredeti végzettsége villamosmérnök, amiben alig három évig dolgozott, aztán megúnta. Megcsinálta a kamionos jogsit és a hozzá tartozó engedélyeket, és elkezdett sofőrként dolgozni. Kevesebb mint egy év alatt azt is megúnta, pedig nagyon jól keresett vele. Ezután műhelyt épített, és karosszéria lakatoskent kezdett dolgozni, amit ismét megúnt, és kitalálta, hogy 2milliós befektéssel szerszámokat vesz, és autószerelő lesz. Profi szakember lévén hamar elterjedt a híre, és rengeteg munkája van. Egyszerre 4-6 autó áll mindig a műhelyben, és azonkívül pedig végtelen várólista. A legreménytelenebb autókat is megjavítja, van olyan akivel csak jövő nyáron tud foglalkozni, de akkoris ő hozzá viszik. Tehát nagyon jó szakember, napi átlag 25-30ezret keres de ezt is megúnta! Mostanában naphosszat csak a számítógépen játszik, alig dolgozik valamit. Azt fontolgatja, hogy bezárja a műhelyt, és kecsketenyésztéssel akar foglalkozni. Éngem már borzasztóan dühít, hogy mindig elölről kezd mindent, semmi mellett nem tud kitartani, mert egyszerűen megunja. Rengeteg pénzt, és energiát áldozott azért, hogy műhelyt építsen, és mikor kezd megtérűlni akkor megunja. Én ápolónőként minden nap hulla fáradtan jövök haza a munkából, és töredékét keresem annak amit ő, mégsem mondom azt hogy meguntam, mert dolgoznom kell.

2019. nov. 3. 10:29
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Kezdjük a legfontosabbal: téged nem unt meg. Tehetséges ember a férjed. Az jó, hogy sok minden érdekli, és mindent sikerre visz, amibe belefog. Ha kevés munkával is elő tudja teremteni az életviteletekhez szükséges pénzt, akkor nem baj, ha a maradék idejét szórakozással tölti. Én azt javasolnám, hogy legyen egy állandó munkája, amivel állandó és elégséges jövedelmet biztosít a családjának. Ha abban sikeres, valószínleg bőven marad még ideje másra.
2019. nov. 3. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
96%
Én eddig egyszer bírtam ki 5 évet ugyanabban, de az meg nem napi 8 órás dolog volt, 1-2 évente váltogatok pozíciót. Annyi a titok nyitja, hogy te fegyelmezett és kitartó vagy a férjed viszont tehetséges így minden egyes alkalommal többre viszi néhány hónap alatt, mint te valaha fogod és ez zavar. Irigyled. Teljesen normális reakció, csak legyél vele tisztában.
2019. nov. 3. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Akkor legyél háztartásbeli és máris dolgozni fog.
2019. nov. 3. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Lehetne kombinálni, mondjuk motort szerel a kecskékbe, ha megunja akkor meg kecskét a motorokba, vagy mittudomén...
2019. nov. 3. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
47%

Jó hogy van tehetsége, a rossz hogy elpazarolja.

Ennek a megunásnak most azonnal véget kell vetni!

Mondd meg neki hogy sok pénzbe kerül hogy mindig átképzi magát, pl. számold ki, ha villamosmérnök, vagy kamionos maradt volna, akkor idáig mennyivel több pénzt keresett volna?

Abból vehettetek volna akár egy új autót/házat is szerintem.

Ez talán észheztéríti.

2019. nov. 3. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
96%

Pénzt keres bőven, akkor meg mi bajod? Hadd csinálja, amit akar. Irigy vagy vagy attól félsz, hogy egyszer csak elzáródik a pénzcsap?

Siránkozás helyett magyarul is tanulj meg, megunta és nem megúnta... De ilyen mentalitással ne csodálkozz, ha rád is rád un...

2019. nov. 3. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Jól működő vallalkozást miért kell feladni? Egy vagyonba kerültek a szerszámok, és a folyamatos továbbképzések. Csak idén négy alkalommal volt Ausztriában, valami elektromos autós előadáson. Szinte egész életében csak a műszaki, és autós dolgokkal foglalkozott, mostmeg kecskéket akar. Ez nem abszúrd?! Ismét jön rengeteg felesleges kiadás és munka, ami valószínűleg soha nem fog megtérűlni. Ha pedig mégis akkor hamarosan azt is megunja majd.
2019. nov. 3. 14:26
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Nos, az biztos, hogy a kecsketartással nem fog annyit keresni, mint autószerelőként. Bár lehet csak téged szivat.
2019. nov. 3. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Miért kell feladni?

Talán mert nem boldog, és keresi azt, amiben kiteljesedhet.

Támogatnod kéne, ha egyszer anyagi gondjaitok nincsenek. Ez lenne egy feleség "dolga", nem az, hogy mindig kritizálja a társát.

Elvárnád, hogy csinálja azt, amiben nem érzi jól magát, ez minden, csak nem szeretet vagy szerelem részedről!


Az "éngem" helyett is kérlek használd a jövőben az "engem" szót.

2019. nov. 3. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Bár itt az embereknek igaza van, de neked is, hogy nem normális így ide-oda kapkodni.
2019. nov. 3. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!