Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Normális, hogy valaki több...

Normális, hogy valaki több mint két évtizeden keresztül kutatja a számára megfelelő hivatást?

Figyelt kérdés
A férjem eredeti végzettsége villamosmérnök, amiben alig három évig dolgozott, aztán megúnta. Megcsinálta a kamionos jogsit és a hozzá tartozó engedélyeket, és elkezdett sofőrként dolgozni. Kevesebb mint egy év alatt azt is megúnta, pedig nagyon jól keresett vele. Ezután műhelyt épített, és karosszéria lakatoskent kezdett dolgozni, amit ismét megúnt, és kitalálta, hogy 2milliós befektéssel szerszámokat vesz, és autószerelő lesz. Profi szakember lévén hamar elterjedt a híre, és rengeteg munkája van. Egyszerre 4-6 autó áll mindig a műhelyben, és azonkívül pedig végtelen várólista. A legreménytelenebb autókat is megjavítja, van olyan akivel csak jövő nyáron tud foglalkozni, de akkoris ő hozzá viszik. Tehát nagyon jó szakember, napi átlag 25-30ezret keres de ezt is megúnta! Mostanában naphosszat csak a számítógépen játszik, alig dolgozik valamit. Azt fontolgatja, hogy bezárja a műhelyt, és kecsketenyésztéssel akar foglalkozni. Éngem már borzasztóan dühít, hogy mindig elölről kezd mindent, semmi mellett nem tud kitartani, mert egyszerűen megunja. Rengeteg pénzt, és energiát áldozott azért, hogy műhelyt építsen, és mikor kezd megtérűlni akkor megunja. Én ápolónőként minden nap hulla fáradtan jövök haza a munkából, és töredékét keresem annak amit ő, mégsem mondom azt hogy meguntam, mert dolgoznom kell.

2019. nov. 3. 10:29
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Ez nem kapkodás.

Kipróbálja, nem érzi jól magát benne, keres mást.

Közben azért tud kenyeret tenni az asztalra.


Érdekes, mert mpost a hosszú hétvégén több kérdés született arról, hogy pár évente váltani kell, és kb minden válaszoló amellett foglaltz állást, hogy nem kell hűségesnek lenni a céghez, mennyi kell tovább, mindig újat és jobbat keresni. Én mondjuk nem ezt vallom, de a nagy többség igen. Vagy lehet csak a szájuk nagy.

2019. nov. 3. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Nem tudom, én például utálok dolgozni, az átlagnál jobban, nekem már eleve az kínzás, ha heti 40 órán át kell ugyanazt csinálni. Nekem azt szokták mondani erre, hogy igenis tanuljak, keresgéljek (mondjuk belém tényleg kár, mindent utálni fogok).


Szóval most meg az a baj, ha valaki vált?


Mondjuk az ideális nyilván az, ha egész életében ugyanazt csinálja, nem vált, minél kevesebbet kell munka után még tanulnia, szabadidő terhére képeznie magát.

De ha szenved, de mégis van rá ötlete és azt meglépi, miért baj?

2019. nov. 3. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Azért baj, mert 3 kísérletből már meg kellett volna találnia a hivatását.
2019. nov. 3. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Miért kellett volna megtalálnia?


Főleg ha neki sincs hivatása, vagy olyan ember, hogy egy valami nem tudja hosszan érdekelni.



Nekem ebből a történetből az jön le, hogy egy ember, aki valóban vált, amikor úgy érzi, hogy váltania kell.

2019. nov. 3. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

11, én is azt mondanám, hogy érdemes váltani pár évente, HA nem nyújtana olyan előnyöket a munkáltatóm, ami tökéletesen passzol a jelenlegi életstílusomba és mellette tűrhetően fizet (nem, messze nem a legjobban a piacon), valamint meg se kell szakadnom a munkában.

A béremelést meg kiharcolja nekem a jómunkás dolgozó tömeg, ami kihat rám is mint minden dolgozóra a vállalatnál, így nekem gyakorlatilag tennem se kell semmit azért, hogy legalább annyival emelkedjen a fizum, mint amit ezek kikaparnak nekem is :) Legfeljebb az ezen felüli emeléshez kell odatennem magam.


Ehhez képest nekem nem tudna annyival többet nyújtani egy "hajtós" munkahely, ahol lehet, hogy 1-200 ezerrel többet keresek, de gyomorideggel megyek be minden nap, dögfáradtan botorkálok haza és attól rettegek, hogy kirúgnak.


Persze van az a pénz, nyilván, de annak legalább a kétszeresének kellene lennie a mostaninál, az a szintű ugrás meg vezetői kinevezés nélkül nemigen megy.

Viszont, ha nem találtam volna rá erre, akkor valószínűleg én is keresgélnék. Így meg most már leginkább maradok a sggemen :)


Tanulság: nincs univerzális recept, kinek mi jön be jobban az egyéni céljaihoz.

2019. nov. 3. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

Én is így gondolom.

Szerintem értékelik a hűséget, de a jelenlegi körülmények is fontosak, és ha az közel ideális, akkor minek pattogjak?


Érdekes, itt a gyakorin meg mindenki pattogni akar, ugrálni egyik a helyről a másikra, mert úgy adják elő, hogy mindig jobb és jobb lesz. Csak a valóságban nem ezt látom. A kollégáim 98%-a évek óta ugyanaz. Ismerősi körben szintén nincs ez a mértékű ugrálás. Akkor hol ez a sok ugráló ember?

Meg ahogy előadják, hogy 2-3 évente váltanak, mindig LÉNYEGESEN többért, hát akkor már havi több milliót kéne keresniük.

Szóval gyakran azt hiszem, hogy itt kb valóságként írják le a vágyálmaikat. Itt élik ki magukat, ha már az életben nem jött össze.

2019. nov. 3. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!