Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyi késedelmi "kamat" jár?

AaAnita kérdése:

Mennyi késedelmi "kamat" jár?

Figyelt kérdés
09.27-én azonnali felmondással megszüntettem a munkaviszonyomat. 11.04 van elvileg a fizetés és a kiléptető papírok átvétele ezen a héten megtörténik (postán ill utalással). Olvastam valamit arról, ha a munkáltató nem fizeti ki a munkát késedelmi kamatot számolnak fel (amennyiben a munkaügy intézkedik). Kérhetném ezt akár én is úgy, hogy a munkaügyet nem vontam be? Van ez a kamat egyáltalán? Illetve mikor jár?

2019. nov. 4. 21:28
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Van ilyen, de annyira minimális, hogy szerintem nem érdemes rajta pattogni (ha amúgy kifizeti a cég a fennmaradó béred). Mert esetleg elkezdik pedzegetni, hogy szabályos volt-e az azonnali hatályú felmondásod.
2019. nov. 5. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
81%

100.000 Ft-ra naponta ptk szerint kb 30 Ft a késedelmi kamat.


Nem éri meg ezért szólni, nem hogy bíróságra járni.

2019. nov. 5. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

"amennyiben a munkaügy intézkedik"


Ehhez alapból nem kell munkaügy intézkedése. Jogszabály írja elő, az egy dolog, hogy nem szokták betartani.

Pár forintért én sem kakasoskodnék.


Ha viszont járna több millió és késve fizetnék ki (mondjuk hónapok vagy évek múlva), azért már harcolnék, akár a bíróságon is. :)

2019. nov. 5. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm szépen mindenkinek a választ!
2019. nov. 7. 21:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!