Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Katásként akarnak foglalkoztat...

Katásként akarnak foglalkoztatni, miközben eddig alkalmazotti jogviszonyrol volt szó. Mit tehetek?

Figyelt kérdés

Kétkörös interjú után kaptam az infot, hogy ők “inkabb” katás jogviszonnyal foglalkoztatnának, mintsem sima alkalmazottként vegyenek fel.

Ez nekem nem igazán éri meg. Mit tehetek? Elvesztettem egy csomó időt a telefonos interjú aztán a két másik interjú miatt.

A pozíció hivatalosan nem volt meghirdetve, ismerőstol kaptam az infot, hogy kellene hozzájuk ember.

Ha én visszalépek, valószínűleg meghirdetik, vagy cégen belül oldják meg (valaki plusz munkát kap cserébe semmiért...?).


Ez általános dolog?


2019. nov. 9. 17:17
 1/10 anonim ***** válasza:
80%
Mondd, h oké, de akkor az eredeti nettó szuperbruttojat szamlazod + AFA, és vállalkozóként a KATA szabályoknak megfelelően foglalkoztatódsz
2019. nov. 9. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
82%
Ne menj bele, mert nagyot bukhatsz. Főleg, hogy az ilyenek miatt fogják szigorítani a Katát.
2019. nov. 9. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
81%
Kit érdekel hogyan oldják meg, ha rosszul jársz, mondj nemet. Ez ennyi. Itt is és mindenhol máshol is. Tanulópénz volt ez az idő. Lépj tovább!
2019. nov. 9. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
60%

Én viszont másképp látom ezt a helyzetet:

- nem mindegy, hogy milyen foglalkozásról van szó, mert pl. ha olyan a foglalkozás, akkor simán tud másfelé is dolgozni vele, kitágulnak a lehetőségek: pl. ugye IT-sek nagy része így dolgozik.


- nem mindegy, hogy a kérdezőnek mennyi pénzt ígértek, mert ha pl. bruttó 300 ezret, akkor simán kifér belőle a Kata adója - akár még a 75 ezres is.


Szóval nem tudunk minden körülményt - így nem biztos, hogy rosszul jár vele a kérdező.

2019. nov. 9. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
40%

Öhm. Ha bejátszák, amit jövőre ígérnek, akkor orbitális szopás jön az ilyen vállalkozókra :)


Btw ha kell katában jártas könyvelő, akkor keress bátran ;)

2019. nov. 10. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ahogy fentebb írták, ok, de akkor szuperbruttót kell számlázni, kötetlen munkaidő és hely.
2019. nov. 10. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
44%
Bazsi ez a kérdésed már volt, ott a következő után tűntél el válaszadás nélkül: "Mennyit fizettek volna neked katásként, mi volt az ajánlatuk?"
2019. nov. 10. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
40%
Én örültem hogy katásként foglalkoztattak, máshova is tudok számlázni és a fizetés is magasabb.
2019. nov. 10. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Eddig a KATA demo verzióját láthattuk, az igazi majd most jön ;)
2019. nov. 10. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Pont az ilyen ügyek miatt akarja a kormány szigortani a Kata feltételrendszerét, amivel egy csomó tisztességes vállalkozó (én nem bujtatott foglalkoztatott) fog szívni.
2019. nov. 10. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!